PS Plus marzec 2019. Sony potwierdza czarny scenariusz dla starszych konsol

Kilkanaście minut temu poznaliśmy oficjalną ofertę PS Plus luty 2019. Wraz z ujawnieniem listy gier Sony przypomina, że PS Plus marzec 2019 będzie wyjątkowe.

Oferta PS Plus luty 2019 okazała się naprawdę mocna. Posiadacze PS4 mogą liczyć na For Honor oraz Hitman: The Complete First Season. Na starszych konsolach również nie powinniśmy narzekać. Pełną ofertę oraz jej zwiastun publikowaliśmy w tej wiadomości.

Sony, oprócz podania gier na luty w PS+, ma nam do przekazania jeszcze dwie bardzo ważne informacje. Pierwsza dotyczy posiadaczy PlayStation 4 opłacających PS Plus.

Dysk w chmurze jeszcze większy

Na początku lutego będziemy powiększać przestrzeń dyskową w chmurze z 10 GB do 100 GB dla członków PS Plus grających na PS4 – co zapewni jeszcze więcej miejsca, aby zachować wszystkie te gry. Dzięki przechowywaniu w chmurze możesz zapisywać postępy gry i profile postaci w jednym systemie, a następnie kontynuować grę w innym systemie bez utraty postępu. Koniecznie sprawdź to w przyszłym miesiącu – czytamy na oficjalnym blogu PlayStation.

PS Plus marzec 2019 już bez PS3 i PS Vita

Druga informacja to w zasadzie przypomnienie. Sony zaczyna od tego, że gry z oferty PS Plus luty 2019 dla PS3 i PS Vita będą dostępne przez kilka dodatkowych dni, do 8 marca 2019 roku. Gry na PS4 będą dostępne do 5 marca 2019 roku, kiedy to na ich miejsce wejdzie marcowa oferta.

Przypominamy, że po 8 marca 2019 roku gry PS3 i PS Vita nie będą już oferowane w ramach comiesięcznych gier PS Plus – więc należy je pobrać, gdy będą dostępne – podkreśla Sony.

Obecny miesiąc jest zatem pożegnaniem PS Plus ze starszymi konsolami. Od marca w PS+ znajdziemy tylko gry na PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.