Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS Plus maj 2019 lepsze niż Games with Gold? Odliczamy godziny do oferty

Do oficjalnego ujawnienia oferty PS Plus maj 2019 nie zostało dużo czasu i możemy już odliczać godziny. Microsoft przedstawił tymczasem niezbyt zadowalającą ofertę GwG na przyszły miesiąc i według przypuszczeń, PS+ również nie zachwyci. 

[Aktualizacja] – 1/05/2019, godz. 17:30

Sony przedstawiło oficjalnie ofertę PS Plus maj 2019. Listę gier i trailer publikujemy w tej wiadomości.

[Oryginalna wiadomość]

Posiadacze konsol Microsoftu wiedzą już, jakie gry otrzymają w majowej ofercie Games with Gold (na końcu newsa pod filmikiem przypominamy listę), a za niecałą dobę ujawnione zostaną również gry na PS4 w ramach PS Plus maj 2019. Lista nowych gier w PS+ zazwyczaj jest publikowana w ostatnie środy miesiąca, lecz tym razem kalendarz ułożył się tak niekorzystnie, że musieliśmy czekać znacznie dłużej.

PS Plus maj 2019 poznamy 1 maja po południu…

… a dokładniej, 1 maja o godz. 17:30 czasu polskiego i tradycyjnie tuż po przedstawieniu oferty znajdziecie ją na naszej stronie. Nowe gry zostaną udostępnione natomiast do pobrania dopiero 7 maja, który będzie stanowił pierwszy wtorek miesiąca.

Według przypuszczeń, wśród dwóch gier na PS4, które pokaże Sony, znajdzie się Metal Gear Survive. Nie jest to niestety najlepsza wiadomość, ponieważ gra została swego czasu ostro skrytykowana przez recenzentów, a średnia z 69 ocen zebranych przez Metacritic dla tej produkcji to słabiutkie 60/100.

Skąd taki trop, prowadzący do gry od Konami? Od czasu, kiedy Sony zmieniło zasady w programie PlayStation Plus i zaczęło oferować każdego miesiąca jedynie 2 gry na PS4, oferta azjatycka i japońska zbliżyły się zawartością do oferty europejskiej i amerykańskiej. Zarówno w marcu, jak i w kwietniu we wszystkich regionach dostaliśmy odpowiednio Call of Duty: Modern Warfare Remastered oraz The Surge. Jeśli Sony nie zmieni schematu postępowania, to w maju otrzymamy właśnie Metal Gear Survive, które zostało potwierdzone oficjalnie zarówno w ofercie na maj dla Japonii oraz dla Azji.

Drugą grą będzie natomiast jakiś indyk, ponieważ Sony serwuje w PlayStation Plus jedną dużą grę oraz jedną niezależną. Zanosi się zatem na dosyć średni miesiąc zarówno w Plusie, jak i w Goldzie. Największą majową grą dla posiadaczy konsol Xbox będzie The Golf Club 2019, który jednak może poszczycić się ocenami na poziomie 80/100. Zatem czy lepsza średnia gra akcji od Konami, czy przynoszące dużo frajdy wbijanie piłeczki do dołka?

Czekamy do jutra i mamy nadzieję, że może jednak do Plusa zawita coś lepszego niż Metal Gear Survive…

Games with Gold maj 2019 – oferta – gry

  • Marooners (Xbox One) – dostępna od 1 maja do 31 maja
  • The Golf Club 2019 (Xbox One) – dostępna od 16 maja do 15 czerwca
  • Earth Defense Force: Insect Armageddon (Xbox One + Xbox 360) –  dostępna od 1 maja do 15 maja
  • Comic Jumper  (Xbox One + Xbox 360) – dostępna od 16 maja do 31 maja
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%