Klasyczne gry z PS2 i PSP zauważone na serwerach PSN. Czy otrzymamy je w nowym PS Plusie?

PS 2 i PSP na tle kosmosu
Newsy PS2 PS5

Na serwerach PS Network znaleziono trzy klasyczne gry z PS2 i PSP. Być może to pozycje, które trafią do graczy w formie PS Plus Deluxe.

Jeden z użytkowników Reddita informuje o swoim najnowszym odkryciu. Na serwerach PlayStation Network znalazł on wzmianki dotyczące klasycznych gier z PS2 i PSP. Mowa o trzech tytułach, z czego dwie to iście kultowe pozycje – Tekken 2, Ridge Racer 2 oraz Mr Driller. Co to może oznaczać? W zasadzie to parę rzeczy, ale bezpiecznie jest zakładać, iż są to pierwszy tytuły, które mogą otrzymać chętni na najdroższy próg cenowy nowego PS Plus.

Przypomnę tylko, że nowa wersja flagowej subskrypcji od Sony opiera się na trzech progach, z których każdy daje nam dodatkowe korzyści. Najdroższy z nich, plan Premium, pozwoli na zagranie w klasyczne gry z PSX, PS2, PS3, a nawet PS4 i PSP w formie streamingu za pośrednictwem usługi PS Now. Brzmi to fajnie, ale Sony do tej pory nie przedstawiło listy dostępnych pozycji. Być może dowiedzieliśmy się jednak o pierwszych z nich.

Tekken 2 to niezaprzeczalny hit, którego obecność na PS5 w formie usługi mogłaby przekonać do niej wielu graczy. No i jest jeszcze Ridge Racer, czyli kultowa w zasadzie gra wyścigowa z automatów. Druga część ukazała się też na PSP. Najnowsze odkrycie jedynie wskazuje na to, iż wymienione pozycje doczekają się debiutu w usłudze PS Plus. Gracze jednak puścili wodzę fantazji i liczą m.in. na dodanie do nich achievementów.

Szkoda tylko, że nowe odkrycie nie wskazuje na to, że tytuły te pojawią się w sprzedaży w osobnej formie. Gdyby nowe odkrycie dotyczyło serwerów PS Store – tak właśnie mogłoby się stać. No ale wszystko to decyzja Sony, a my na razie i tak głównie wróżymy z fusów. Trzeba jednak przyznać, że istnienie tych trzech tytułów w bazie danych z pewnością coś sugeruje. Miejmy nadzieję, że Sony niebawem uchyli nam rąbka tajemnicy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie