Poznaliśmy 4 tytuły zmierzające do oferty nowego PS Plusa?

PS Plus z pierwszą klasyczną grą, która zadziała lepiej. Pożądana opcja
PS4 PS5

Wiele wskazuje na to, że poznaliśmy właśnie cztery pierwsze tytuły zmierzające do biblioteki klasycznych gier w nowym PS Plus. Fani skradanek mają się z czego cieszyć.

Game Rating and Administration Committee of Korea opublikowało ocenę klasyfikacyjną czterech produkcji: Syphon Filter, Syphon Filter 2, Syphon Filter: Dark Mirror i Syphon Filter: Logan’s Shadow – zauważa Gematsu. Co ciekawe, koreańska organizacja nie wydała werdyktu w sprawie dwóch pozostałych odsłon serii: Syphon Filter 3 i Syphon Filter: The Omega Strain. Być może zmieni się to w niedalekiej przyszłości.

Wszystkie tytuły zostały ocenione z myślą o konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Najprawdopodobniej będą więc częścią biblioteki klasycznych gier z nowej wersji PlayStation Plus. PlayStation potwierdziło, że do oferty trafią do niej produkcje z PS1, PS2, PSP i (w regionach z dostępem do PS Now) PS3. Nie możemy też wykluczać, że gry będą oferowane jako osobne produkty w PS Store. Jest to jednak moim zdaniem mało prawdopodobne.

Syphon Filter to cykl ekskluzywnych dla konsol PlayStation skradanych gier akcji od twórców Days Gone – Bend Studio. Seria cieszyła się niegdyś sporą popularnością, ale od 2007 roku nie ujrzeliśmy nowej gry.

Sprawa jest o tyle ważna, że żadna odsłona Syphon Filter nie była wcześniej dostępna w ramach PlayStation Now. Oznacza to, że jedynym sposobem na nadrobienie cyklu było uruchomienie wybranych gier na oryginalnych konsolach, skorzystanie z retro-biblioteki PS Store na PS3, PSP oraz PS Vita lub posiłkowanie się emulatorami.

Spodziewam się, że wkrótce w podobny sposób poznamy inne tytuły zmierzające do nowego PS Plus. Wiele gier musi otrzymać oceny klasyfikacyjne, aby doczekać się wydania w ramach Plusa na nowych konsolach.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie