Fart z PS Plus i graniem on-line. „Jakim cudem dostaję coś za darmo od prawie roku?”

Posiadacze PS Plus dostali gigantyczny prezent do nowej gry
Newsy PlayStation Plus PS4

Oto historia gracza, który po prostu nie wierzy, że miał przez prawie rok darmowy dostęp do GTA Online. Grając na PS4, nie posiadał przez ten czas PS Plus.

Cuda się zdarzają, błędy się zdarzają, ale takiego “prezentu” chyba nikt nie otrzymał od Sony. Czasem tak jest, że po wygaśnięciu subskrypcji PS Plus, można pograć on-line kilka dni lub tygodni “za darmo”. Pisałem o takich przypadkach, gdzie gracze podawali nawet sposób na takie utrzymanie subskrypcji. Jednak jak widać, ktoś miał fart życia.

Promocja na PS Plus. 12 miesięcy abonamentu za 195 zł (kodem można przedłużyć subskrypcję)

PS Plus do GTA Online. Nie dla niego

Jestem ciekaw, czy znacie podobne historie jak ta, którą przeczytacie poniżej.

Jak widać, “szczęściarz” kupił ostatecznie PS Plus, bo “nie chce nic za darmo”. Lecz nie daje mu spokoju, jak to możliwe, że przez blisko rok dostawał coś za free, za co inni płacą. Zaznacza, że sprawdził wszystko i konsola na pewno nie była zaopatrzona w abonament. Co ciekawe, gracz nie wiedział, że do GTA Online potrzebny jest abonament i przez cały ten czas nawet nie sprawdził, jakie gry mógł odbierać w ramach comiesięcznej oferty PS+ Essential.

Znajomy, od którego kupiłem PS4, całkowicie wyczyścił konsolę. Potwierdziliśmy, że nie byłem zalogowany na jego konto. Nie ma żadnej wzmianki o tym, że posiadam subskrypcję PSP. Jedyną metodą płatności, którą połączyłem ze sklepem PlayStation, jest PayPal i potwierdziłem, że jedyne transakcje to zakup GTA V w zeszłym roku za 16 USD oraz zakup jednej z gier Need for Speed na początku tego roku. Dostałem wiadomość e-mail z powitaniem w PlayStation Plus, gdy kupiłem ją któregoś dnia. Myślę, że gdybym w jakiś sposób miał już subskrypcję, byłby to e-mail „powitanie z powrotem”. Tak więc, żeby zaznaczyć, nie próbuję dostać niczego za darmo, po prostu próbuję dowiedzieć się, jakim cudem najwyraźniej miałem coś za darmo przez prawie rok. Wydaje się, że nie ma logicznego wyjaśnienia!

Reddit

Ktoś z komentujących wątek stwierdził, że czasami PlayStation może podarować użytkownikom darmowe PS Plus, ale nie mam pojęcia, dlaczego miałbyś je dostać, nie płacąc wcześniej za abonament.

Wygląda na to, że prawdopodobnie był to błąd ze strony Sony.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie