PS Plus wygasł, a on wciąż gra. Inni odpowiadają, jak to możliwe

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Normalnie powinno być tak, że po wygaśnięciu PS Plus, tracimy dostęp do biblioteki odebranych gier. Więc jak to możliwe, że stało się inaczej?

Gry z PS Plus możemy ogrywać do czasu, aż nie wygaśnie nam abonament. Wówczas zostają one zablokowane i po prostu trzeba ponownie zapłacić za Plusa, by mieć do nich dostęp. Jeden z użytkowników forum Reddit bardzo się zdziwił, kiedy po wygaśnięciu usługi niektóre gry nadal są u niego aktywne. Dlaczego?

Zanim przejdę do odpowiedzi, a jesteśmy w temacie PlayStation Plus, polecam Wam promocje na Essential (dla aktywnych!) oraz Extra i Premium (dla nowych i części powracających). Linki poniżej:

PS Plus po wygaśnięciu i działające gry

Jak możesz zobaczyć poniżej, użytkownik wspomnianego forum pisze: Subskrypcja Playstation Plus skończyła się, ale nadal mam dostęp do pobranych gier. Dlaczego tak się dzieje?

Widać, że gier nie zablokowano, a powyżej możesz przeczytać komunikat: Odnów subskrypcję PlayStation Plus. Zadane pytanie przyniosło kilka sensownych odpowiedzi.

Komentujący twierdzą, że system sprawdza licencje gier co X dni i jeśli przed wygaśnięciem Plusa odłączy się konsolę od internetu, zdarza się, że można przez kilka dni pograć w plusowe tytuły mimo nieposiadania aktywnej usługi. Ktoś dodaje, że taka sytuacja wcale nie jest wyjątkowa: Widziałem, jak ludzie robili to z Mafią, która miała być usunięta z PS+ Extra, ale jeśli byłeś offline, nadal byłeś w stanie ukończyć grę, nawet po jej usunięciu.

Dajcie znać, czy spotkaliście się z taką sytuacją i odłączenie konsoli od internetu rzeczywiście pozwoliło zachować dostęp do gier jeszcze na kilka dodatkowych dni.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie