PS Plus wygasł, a on wciąż gra. Inni odpowiadają, jak to możliwe

PS Plus - dwa triale usunięto... po raz drugi. Sony, co się dzieje?
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Normalnie powinno być tak, że po wygaśnięciu PS Plus, tracimy dostęp do biblioteki odebranych gier. Więc jak to możliwe, że stało się inaczej?

Gry z PS Plus możemy ogrywać do czasu, aż nie wygaśnie nam abonament. Wówczas zostają one zablokowane i po prostu trzeba ponownie zapłacić za Plusa, by mieć do nich dostęp. Jeden z użytkowników forum Reddit bardzo się zdziwił, kiedy po wygaśnięciu usługi niektóre gry nadal są u niego aktywne. Dlaczego?

Zanim przejdę do odpowiedzi, a jesteśmy w temacie PlayStation Plus, polecam Wam promocje na Essential (dla aktywnych!) oraz Extra i Premium (dla nowych i części powracających). Linki poniżej:

PS Plus po wygaśnięciu i działające gry

Jak możesz zobaczyć poniżej, użytkownik wspomnianego forum pisze: Subskrypcja Playstation Plus skończyła się, ale nadal mam dostęp do pobranych gier. Dlaczego tak się dzieje?

Widać, że gier nie zablokowano, a powyżej możesz przeczytać komunikat: Odnów subskrypcję PlayStation Plus. Zadane pytanie przyniosło kilka sensownych odpowiedzi.

Komentujący twierdzą, że system sprawdza licencje gier co X dni i jeśli przed wygaśnięciem Plusa odłączy się konsolę od internetu, zdarza się, że można przez kilka dni pograć w plusowe tytuły mimo nieposiadania aktywnej usługi. Ktoś dodaje, że taka sytuacja wcale nie jest wyjątkowa: Widziałem, jak ludzie robili to z Mafią, która miała być usunięta z PS+ Extra, ale jeśli byłeś offline, nadal byłeś w stanie ukończyć grę, nawet po jej usunięciu.

Dajcie znać, czy spotkaliście się z taką sytuacją i odłączenie konsoli od internetu rzeczywiście pozwoliło zachować dostęp do gier jeszcze na kilka dodatkowych dni.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie