Ta prosta funkcja PS Plus mogłaby ułatwić życie fanom PlayStation

PS Plus gry PlayStation
PS4 PS5

Gdyby PS Plus pozwalało subskrybentom na automatyczne dodanie gier z ofert do biblioteki, wielu graczy bardzo by na tym skorzystało. Szkoda, że dodanie takiej opcji byłoby też źródłem wielu problemów.

Gracze zwrócili uwagę, że czasem zapominają o odebraniu gier z PS Plus. Co ciekawe, niektórzy jednak świadomie nie decydują się na dodanie gier z oferty do swojej biblioteki. Powody są różne.

Gracz 1: Nadal jestem zły, że przegapiłem tę grę z Predatorem.

Gracz 2: Wybór. Nie chcę/podoba mi się oferta z tego miesiąca, cieszę się, że mam możliwość nie mieć jej w swojej bibliotece.

Gracz 3: Nigdy nie odbieram gier z PS+, które już posiadam w formie cyfrowej, ponieważ nie chcę mieć do czynienia z konfliktami licencyjnymi, gdy zdecyduję się zakończyć subskrypcję. Nie wspieram też złych ofert, takich jak Godfall, który był bzdurą w zeszłym miesiącu.

– wybrane komentarze z wątku na forum Reddit

Wprowadzenie automatycznego (nawet opcjonalnego) dodawania gier z ofert PlayStation Plus do biblioteki graczy byłoby jednak problematyczne. Jeden z forumowiczów przytoczył przykład pewnego rozdawnictwa Apple. Trochę szkoda, bo taka funkcja mogłaby przydać się wielu osobom.

Firma Apple udostępniła album U2 wszystkim posiadaczom iPhone, niezależnie od tego, czy im się to podobało, czy nie. A wielu osobom się to nie podobało i postrzegały to jako naruszenie swojej prywatności.

– wyjaśnił użytkownik Fellowspecies w tym samym wątku

Myślę, że Sony nie chciałoby robić sobie dodatkowych problemów z PlayStation Plus. Chyba wystarczy, że musi mierzyć się z masą hejtu za najnowsze oferty.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie