Ujawniono drugą grę z PS Plus Extra na sierpień. Ostrzegam, może sprawić wielki problem

PS-Plus-Dreams
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Choć do przedstawienia oferty PS Plus na sierpień dla progów Extra i Premium sporo czasu, już teraz znamy dwie gry, które na 100% znajdą się na liście.

To już drugi pewniak, który zostanie dodany w sierpniu do katalogu Extra w usłudze PS Plus. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że pierwszą grą będzie premierowe Sea of Stars. Tytuł trafi do usługi nieco później niż inne tytuły, ponieważ ma premierę dopiero 29 sierpnia. Już teraz możesz jednak pobrać demo na PS5 i PlayStation 4. Teraz zdradzono drugą produkcję na przyszły miesiąc. Pamiętaj, żeby zadbać o aktywny abonament, który kupisz ze zniżką w PS Store, jeśli doładujesz portfel kartami z promocji Instant Gaming:

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

PS Plus Extra dostanie w sierpniu „dubla” z progu Essential

Jak wiemy od kilku dni, od 1 sierpnia w ramach PS Plus Essential pobierzemy PGA Tour 2K23, Death’s Door oraz Dreams. I to właśnie ten ostatni tytuł wyląduje również w sierpniowym planie Extra.

Informację przekazał sam deweloper na oficjalnym blogu PlayStation:

Dreams będzie dostępne jako miesięczna gra dla wszystkich członków PlayStation Plus. W dniach od 1 sierpnia do 4 września można dodać tytuł do swojej biblioteki. Dreams pojawi się również w katalogu gier PlayStation Plus dla członków Extra i Premium od 15 sierpnia.

PlayStation Blog

Choć to dobra wiadomość, od razu w głowie zapala się lampka, czy dodawać do biblioteki wersję Dreams w ramach subskrypcji Extra, skoro będziemy mogli odbierać tytuł z Essential? Przypomina mi się sytuacja z innymi tytułami, które były udostępniane w obu katalogach. Gracze narzekali na problemy choćby przy Mafia III.

Sprawa dotyczy licencji. Jeśli dodasz do biblioteki grę z progu Essential, a następnie ten sam tytuł przypiszesz do swojego konta w progu Extra, licencja zostanie nadpisana. Niby nic groźnego, ale do czasu, aż tytuł nie zostanie usunięty z planu Extra. Tak było przecież z Mafia III. Po usunięciu gangsterskiego tytułu z katalogu Extra, gracze nie mogli jej uruchomić mimo tego, że przecież dostali grę w Essential. System licencji po prostu tego nie widział.

Czy tak stanie się również z Dreams? Prawdopodobne, choć nie daję głowy. Jednak dla spokoju ducha radzę Wam zgarnąć grę w Essential i nie tykać jej następnie w Extra. Sam tytuł wymiata, a w sierpniu dostanie świetną aktualizację, dzięki której zagramy w dodatkową grę wykreowaną na silniku Dreams.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie