Nowy PS Plus. Sony zaskoczone decyzją subskrybentów

PS-Plus-gry-oferta
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Ponad rok minął od wielkich zmian w usłudze PS Plus. Sony przyznaje, że choć to zupełnie inna oferta, to spotkała się z uznaniem konsumentów.

Dawniej mieliśmy po prostu PS Plus, czyli nieskomplikowaną usługę kosztującą określoną kwotę i dającą różne profity. Ale od kilkunastu miesięcy Sony zmieniło zasady gry, rozbijając Plusa na trzy progi: Essential, Extra oraz Premium. Jak się okazuje, z wyższych dwóch planów korzysta więcej osób niż spodziewało się Sony.

1/3 subskrybentów wybiera PS Plus Extra i Premium

Trzypoziomowy plan subskrypcyjny to zupełnie inna oferta, ale spotkała się z uznaniem konsumentów – stwierdził starszy wiceprezes SIE i szef globalnego marketingu Eric Lempel w rozmowie z Barron’s.

Od czasu wprowadzenia trzech poziomów PS Plus, jedna trzecia użytkowników subskrybujących tę usługę zdecydowała się na dwa górne poziomy, czyli progi Extra i Premium. Lempel zaznacza, że wskaźnik ten jest wyższy od oczekiwanego.

Już wcześniej poznaliśmy rozłożenie procentowe subskrybentów. Przypomnę, że zgodnie z danymi z maja tego roku, 70 proc. wszystkich posiadaczy PS Plus wybiera pakiet Essential, a 30 proc. osób decyduje się na droższe progi Extra lub Premium. Ten pierwszy posiada 6,1 mln subskrybentów, drugi kupiło aż 8 mln osób.

To też ciekawe, że aż tyle osób decyduje się jednak na PS+ Premium. Sony stara się rozszerzać ten pakiet i ogłosiło pewne nowości. Mają one zrekompensować podwyżki cen abonamentu, które wprowadzono 6 września 2023 roku. Udostępniono już streaming gier na PS5 oraz oglądanie filmów przez aplikację. Usługa w wersji Premium daje nam dostęp do wielu tytułów za darmo. 

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie