PS Plus w czerwcu 2023 z oczekiwanym horrorem czy tylko w Xbox Game Pass?

PS Plus maj 2023 z nową, premierową grą? Sony chce zaskoczyć
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Zaczynają się zgadywanki, jakie gry zobaczymy w ofercie PS Plus czerwiec 2023. Pisałem już o “pewniaku” według społeczności PlayStation. Dodam do tego moje gorące życzenie.

Oferta PS Plus na czerwiec zostanie oficjalnie ujawniona ostatniego dnia maja. Czasu coraz mniej, a oczekiwania jak każdego miesiąca wysokie. Przeglądając nadchodzące premiery gier na PlayStation trafiłem na tytuł, który moim zdaniem zrobiłby w Plusie furorę. To nowa część uznanego horroru, która pojawi się m.in. na PS4 właśnie w dniu udostępnienia nowej oferty PS+. Jakby nie było, trzeba zadbać o aktywny abonament Essential, a ten można kupić oszczędzając 40 zł. Oto linki i sposób:

PS Plus czerwiec 2023. Ja chcę Amnesia: The Bunker!

Sony czasem decyduje się wrzucić do usługi PS+ jakąś premierę. Tak się składa, że nowa, nieujawniona jeszcze oferta zacznie obowiązywać 6 czerwca. Tego dnia swoją premierę ma właśnie Amnesia: The Bunker. Przy okazji – na Steam udostępniono już demo horroru. Chciałbym zobaczyć ten tytuł w Plusie, lecz na drodze stoi konkurencyjny Xbox Game Pass. Tytuł ma wylądować 6 czerwca “u zielonych”, a nie pamiętam, by jakaś gra debiutowała w obu abonamentach jednocześnie. Częściej dzieje się tak, że po usunięciu danej produkcji z XGP, ląduje ona z opóźnieniem w Plusie. Jednak jest to moje gorące życzenie, choć czy realne? Sony z Microsoftem mocno konkurują i prześcigają się w tym, by gracze wybrali ich system. Mogli by się dogadać choćby w tym jednym przypadku…

Jeśli nie Amnesia: The Bunker, to może sprawdzi się chociaż życzenie społeczności Reddit, która mocno liczy na Alan Wake Remastered. Druga odsłona został dopiero co ujawniona podczas PlayStation Showcase 2023, gdzie zaprezentowano zwiastun gry. Ten tytuł jest akurat nieobecny w Xbox Game Pass, więc droga do Plusa otwarta.

A Ty na jakie gry liczysz w ofercie PS Plus na czerwiec 2023? Czekam na komentarze!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie