Przerażający zwiastun z rozgrywką z Alan Wake 2. Znamy zadziwiająco niską cenę i datę premiery

Alan Wake 2 z przesuniętą datą premiery! Twórcy tłumaczą
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wczorajsze PlayStation Showcase 2023 obfitowało w wiele atrakcji, ale jedną z największych był zwiastun gry Alan Wake 2. Ruszyły też pre-ordery, dzięki czemu dowiedzieliśmy się co nieco o samych wydaniach.

Jako fanboj Remedy i absolutny miłośnik Alana Wake’a, pozwolę sobie nie wychwalać, jak wielkie wrażenie zrobił na mnie ten zwiastun. Na wczorajszym PlayStation Showcase 2023 Remedy zaprezentowało tytuł, nad którym pracowało przez ostatnie lata. Deweloperzy rozwijają parę gier naraz, ale Alan Wake 2 trafi do nas najszybciej, bo już w tym roku. Gra ma ukazać się na PS5, Xbox Series X i S oraz PC już 17 października 2023 roku. W wersji na PC będzie to tytuł ekskluzywny dla Epic Games Store.

Może i nie wszyscy są tym zachwyceni, ale wystarczy jedynie rzucić okiem na krótki gameplay trailer. Wygląda to przecież cudownie (wiem, wiem, obiecałem…), a do tego wręcz kipi od klimatu. Co ciekawe, okazuje się, że tym razem wcielimy się w dwie postacie. No i pojawi się Max Payne Alex Casey.

Alan Wake 2 – data premiery, opis gry i zadziwiająco niska cena

Szereg rytualnych morderstw zagraża Bright Falls, małomiasteczkowej społeczności otoczonej dziką przyrodą Wybrzeża Północno-Zachodniego. Saga Anderson, wybitna agentka FBI z renomą osoby rozwiązującej niemożliwe sprawy, przybywa, by zbadać okoliczności serii zabójstw. Sprawa Anderson zmienia się w koszmar, gdy agentka odkrywa strony opowieści grozy, która zaczyna ziszczać się na jej oczach. Alan Wake, zagubiony pisarz uwięziony w koszmarze wykraczającym poza granice naszego świata, tworzy mroczną opowieść, usiłując ukształtować otaczającą go rzeczywistość i wyrwać się ze swojego więzienia. Wbrew czającej się grozie Wake stara się zachować zdrowy rozsądek i pokonać diabła w jego własnej grze.

Anderson i Wake to dwójka bohaterów podejmujących dwie desperackie podróże w obrębie dwóch różnych rzeczywistości, zespolona w sposób, którego żadne z nich nie jest w stanie zrozumieć: ich decyzje odzwierciedlają się wzajemnie i wpływają na otaczające ich światy.

– czytamy w oficjalnym opisie gry na Epic Games Store

Zapowiada się wybornie, a fakt, że tym razem zagramy w survival horror kojarzący się nieco z Silent Hill i Resident Evil, nastawia jeszcze bardziej pozytywnie. Cieszy też zadziwiająco niska cena gry. W wersji na “blaszaki” za podstawową edycję zapłacimy jedynie 177,49 zł, czyli o wiele mniej od standardu rzędu 300 zł! Do tego za 248,39 zł dostaniemy edycję specjalną, w skład której wchodzą dwa dodatki fabularne. Oczywiście do tego mamy parę skórek do broni i postaci oraz paczkę przedmiotów. Remedy, gratuluję i szanuję!

Resztę zapowiedzi PlayStation Showcase 2023 i podsumowanie całej prezentacji znajdziecie w tym artykule.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie