PS Plus może otrzymać legendarną grę z PSP dla fanów Star Wars

PS Plus wciąż blokuje graczom dostęp do odebranych gier
Newsy PS4 PS5

W PS Plus może zadebiutować znany wielu graczom tytuł z PSP. Jest o tyle dziwne, że Star Wars: Battlefront II ma także wersję na… PS2.

Do PS Plus prędzej czy później może trafić tytuł dobrze znany graczom z PSP. Mowa o Star Wars: Battlefront II. I oczywiście nie mówię tu o grze sprzed paru lat, a o istnej legendzie sieciowych potyczek z 2005 roku. Klasyka warta odświeżenia nawet dziś, ale decyzja PlayStation może zaskoczyć niejednego gracza.

PS Plus z nową klasyką?

Star Wars: Battlefront II jest dziś uznawane za legendę i swoisty wyznacznik tego, jak powinno się tworzyć multiplayerowe gry osadzone w świecie z Gwiezdnych Wojen. Tytuł zadebiutował również na PSP i to właśnie ta wersja cieszyła się naprawdę dużą popularnością. Z jednej strony tłumaczy to PlayStation, które w niedługim czasie może dodać tytuł do katalogu gier Classics w PS Plus.

Jak czytamy na forum ResetEra, w PlayStation Store pojawiła się karta Battlefronta II wskazująca na to, że produkcja niebawem zadebiutuje w Plusie. Dostępny był cały opis gry, wraz z sugestiami dotyczącymi drobnych poprawek, podbicia rozdzielczości i systemem quick save. Do tego dostaliśmy pierwsze screeny. Bardzo szybko karta została jednak zdjęta i obecnie nie jest już dostępna.

Rodzi to podejrzenie, że PS Plus na grudzień 2022 może otrzymać właśnie tę pozycję, co nie byłoby niczym zaskakującym. Z drugiej jednak strony trzeba zaznaczyć, że produkcja ukazała się również na PS2. Dlatego wybór wersji z PSP może nieco dziwić. To właśnie potencjalnie edycja z “większej” konsoli wydaje się bardziej dostosowana do oczekiwań współczesnych graczy. No cóż, na razie trzeba czekać, ale nie zdziwiłbym się, jeżeli w ciągu najbliższego czasu Battlefront II faktycznie w Plusie by się pojawił.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie