Ostatnie dni na tani PS Plus. Korzystaj z promocji przed podniesieniem cen

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Już 6 września zapłacimy dużo więcej za roczny abonament PS Plus. Zostało kilka dni, by kupić go po starej cenie i to jeszcze w promocji.

Nowe ceny abonamentu PS Plus zostały ogłoszone wczoraj i od razu dowiedzieliśmy się, od kiedy mają obowiązywać. Niestety, podwyżki wejdą w życie już 6 września 2023, zatem masz kilka dni, by kupić subskrypcję “po staremu”, a dodatkowo jeszcze w promocji. Dzięki temu, w porównaniu do nadchodzących wyższych cen, oszczędzisz około 90 zł na rocznym abonamencie Essential. Na pakiecie Extra możesz oszczędzić około 180 zł, a na Premium około 220 zł. To niemała kasa, zatem warto skorzystać z okazji.

 1. Nowe ceny PS Plus Essential, Extra i Premium. O ile zdrożeje abonament?
 2. Promocja na PS Plus na 12 miesięcy. Jak kupić najtaniej?
 3. Dlaczego Sony podnosi cenę abonamentu PlayStation Plus?

Nowe ceny PS Plus Essential, Extra i Premium. O ile zdrożeje abonament?

Sony poinformowało o nowych cenach rocznych pakietów PlayStation Plus Essential, Extra oraz Premium. Są to ceny światowe, a kwoty podano m.in. w dolarach oraz euro. Nas interesuje ta druga waluta, z której zostanie przeliczona polska cena abonamentu. W chwili pisania tego artykułu, ceny na Polskę nie są jeszcze znane, zatem możemy jedynie mniej więcej podać, o ile będzie drożej.

 • Essential – obecnie roczny abonament kosztuje 240 zł. Europejska cena wynosi 59,99€, od 6 września wzrośnie o 12€ do 79,99€. W złotówkach może to być wzrost o około 54 zł, zatem zapłacimy wkrótce około 294 zł za 12 miesięcy pakietu Essential.
 • Extra – obecnie roczny abonament kosztuje 400 zł. Europejska cena wynosi 99,99€, od 6 września wzrośnie o 26€ do 125,99€. W złotówkach może to być wzrost o około 117 zł, zatem zapłacimy wkrótce około 517 zł za 12 miesięcy pakietu Extra.
 • Premium – obecnie roczny abonament kosztuje 480 zł. Europejska cena wynosi 119,99€, od 6 września wzrośnie o 32€ do 151,99€. W złotówkach może to być wzrost o około 143 zł, zatem zapłacimy wkrótce około 623 zł za 12 miesięcy pakietu Premium.

Wzrost cen jest zatem znaczny. Nie mówimy tutaj o symbolicznej podwyżce cen. Ponad 600 zł za najdroższy pakiet Premium “robi wrażenie”, tylko że bardzo niekorzystne…

Promocja na PS Plus na 12 miesięcy. Jak kupić najtaniej?

I teraz dochodzimy do najważniejszego. Jeśli chcesz kupić abonament bądź go przedłużyć, lepiej nie czekać. Przykładowo, jeśli odwleczesz zakupy do 6 września, zapłacisz za roczny pakiet Essential około 294 zł. Teraz możesz zapłacić nawet nie 240 zł (obecna cena przed podwyżką), a jedynie 205 zł z groszami. To przecież niemal 90 zł taniej.

Sposobem na najniższą cenę za abonament są tanie karty, dzięki którym dodasz fundusze do swojego portfela w PS Store. Możesz się w nie zaopatrzyć np. w Instant Gaming i następnie doładować nimi portfel PSN.

 • Essential – PS Plus na 12 miesięcy. Kup karty z poniższej listy na kwotę 240 zł. Zapłacisz za nie około 205 zł.
 • Extra – PS Plus na 12 miesięcy. Kup karty z poniższej listy na kwotę 400 zł. Zapłacisz za nie około 330 zł.
 • Premium – PS Plus na 12 miesięcy. Kup karty z poniższej listy na kwotę 480 zł. Zapłacisz za nie około 395 zł.
 • 200PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 169,61 zł
 • 100PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 82,55 zł
 • 140PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 115,14 zł
 • 70PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 58,44 zł
 • 50PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 44,60 zł
 • 36PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 31,21 zł
 • 25PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 22,28 zł
 • 15PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 13,80 zł
PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Dlaczego Sony podnosi cenę abonamentu PlayStation Plus?

Firma nie wchodzi póki co w szczegóły, choć obiecuje, że wkrótce poda więcej konkretów na ten temat. Nie wiemy, czy dostaniemy jakieś nowe profity płacąc więcej za abonament, czy wszystko zostanie po staremu, tyle że z wyższą ceną.

Sony podało jedynie w komunikacie, że zmiana cen pozwoli kontynuować dostarczanie wysokiej jakości gier oraz wartościowych benefitów abonentom usługi PlayStation Plus. Nie brzmi to tak, jakbyśmy mieli dostać coś dodatkowego, lecz nie ma co przesądzać. Czekamy na dalsze szczegóły.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie