Producent Demon’s Souls Remake i Bloodborne odchodzi z Sony

Producent Demon’s Souls Remake i Bloodborne odchodzi z Sony
PS5

Sony straciło kolejnego, ważnego pracownika. Producent Demon’s Souls Remake, Teruyuki Toriyama opuszcza Japan Studio. Będzie dalej tworzył gry.

Sony Japan Studio to szalenie utalentowany zespół, który współpracował przy bardzo wielu świetnie ocenianych grach na PlayStation. Niestety, dotychczasowy skład zespołu ulegnie ogromnej rotacji.

Studio opuścił już Keiichiro Toyama, czyli twórca Silent Hill, a wraz z nim na zmianę miejsca pracy zdecydowali się Kazunobu Sato oraz Junya Okura. Nie mamy dobrych wieści dla fanów gier soulslike, którzy liczą na kontynuację Bloodborne.

Kolejnym deweloperem, który opuszcza Japan Studio jest Teruyuki Toriyama, który pracował jako producent przy między innymi Bloodborne i Demon’s Souls Remake. Toriyama zamierza dalej tworzyć gry wideo, ale w innym studiu.

Pod koniec grudnia opuszczę Sony Interactive  Entertainment Worldwide Studios Japan Studio. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali do tej pory Japan Studio! Będę dalej zajmował się tworzeniem nowych gier w moim nowym miejscu pracy i proszę o dalsze wsparcie.

Wypowiedź Teruyuki Toriyamy

Odejście tylu utalentowanych deweloperów to spora strata dla Sony. Toriyama i Toyama to szanowani twórcy, których brak może odczuć nie tylko Japan Studio, ale też gracze.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie