Problemy z Batman: Arkham Knight na PC mogą opóźnić aktualizację gry na konsolach

Łatanie pecetowej wersji tytułu jest priorytetem również dla Rocksteady, choć to nie oni bezpośrednio odpowiadają za całe zamieszanie.

Batman: Arkham Knight na PC okazał się tak kiepski pod względem optymalizacji, że po prostu nie da się w niego normalnie grać. Dlatego wydawca tytułu poinformował wczoraj, że sprzedaż gry została wstrzymana i wycofano ją ze sklepów, a jeśli ktoś już za nią zapłacił, nie będzie problemu ze zwrotem produktu i odzyskaniem pieniędzy.


Jak pisaliśmy niedawno, za nieudany port tytułu na komputery odpowiada składające się tylko z 12 osób studio Iron Galaxy. Nic zatem dziwnego, że tak mały zespół nie poradził sobie z tak wielkim zadaniem.

Obecnie trwa szybkie łatanie pecetowego Batmana i co ciekawe, nad patchem pracuje nie tylko Iron Galaxy, lecz również ekipa Rocksteady. Współzałożyciel studia Sefton Hill napisał na Twitterze, że decyzję o wycofaniu gry ze sklepów uważa za słuszną i teraz najlepsi ludzie z Rocksteady pracują jak szaleni, by pomóc jak najszybciej rozwiązać cały problem.

Hill dał również do zrozumienia, że naprawienie Batman: Arkham Knight na PC jest priorytetem i wszystkie inne aktualizacje gry w wersji na PS4 oraz Xboksa One muszą trochę poczekać.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet