Dzisiaj za darmo sprawdzisz nowe Prince of Persia. Na PlayStation, PC, Xbox i Nintendo

Demo-Prince-of-Persia
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Już dzisiaj Ubisoft ma udostępnić demo Prince of Persia: The Lost Crown (Zaginiona korona). O której godzinie pojawi się wersja demonstracyjna i gdzie ją pobrać?

Premiera gry Prince of Persia: The Lost Crown (Zaginiona korona) już za tydzień, 18 stycznia. Jednak już wcześniej zapowiedziano, że 11 stycznia, czyli dzisiaj, mamy dostać w swoje ręce demo. Będzie ono dostępne na wszystkich platformach docelowych, na których pojawi się gra. Demo sprawdzimy zatem na komputerach PC, jak i konsolach PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One i Nintendo Switch. Choć nie znamy wszystkich szczegółów odnośnie demo, kilka rzeczy już wiadomo.

Demo Prince of Persia: The Lost Crown do pobrania. Jak zagrać?

Wersja demonstracyjna gry pojawi się o godzinie 18:00 czasu polskiego i pobierzemy ją za pośrednictwem cyfrowych sklepów. W zależności od platformy, demo znajdziemy w PS Store, sklepie Xbox czy Nintendo. Wersja PC zostanie udostępniona na platformie Ubisoft Connect. Co najważniejsze, demo nie wymaga posiadania jakiegokolwiek abonamentu, a więc jest całkowicie darmowe.

Jak wynika z wpisu umieszczonego przez PlayStation Game Size, demo nie będzie ograniczone czasowo. Oznacza to, że otrzymamy konkretny wycinek gry (zapewne jeden poziom lub region) i będziemy mogli spędzić przy nim ile sobie tylko zażyczymy. Wersja demonstracyjna nie ma żadnych plików zapisu, zatem z każdym uruchomieniem będziemy restartować progres, czyli zaczynać od początku. Wynika z tego również to, że nie przeniesiemy żadnych zapisów gry do pełnej wersji, która ma swoją premierę za tydzień.

Wiemy już, że demo w wersji na PlayStation 4 ma wielkość 12.03 GB, na PS5 nieco mniej, bo 9.18 GB. Z kolei na komputerach PC plik z wersją demonstracyjną waży 9.64 GB. Posiadacze blaszaków mogą zerknąć na wymagania sprzętowe nowego PoP, które publikowaliśmy w tej wiadomości.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie