Prince of Persia: The Lost Crown na PC. Znamy wymagania sprzętowe gry

Prince of Persia: The Lost Crown
Newsy PC

Wielkimi krokami zbliża się premiera gry Prince of Persia: The Lost Crown. Najnowsza odsłona kultowej serii stanowi jej wielki powrót po latach. Tymczasem poznaliśmy wymagania sprzętowe produkcji, które będą musieli spełnić gracze wybierający wersję pecetową. Okazuje się, że nadchodzący tytuł nie powinien znaczącą zmęczyć naszych komputerów. Grę bez trudu odpalimy na nawet nieco bardziej leciwej już konfiguracji.

Prince of Persia powraca

Dość długo musieliśmy czekać na kolejną odsłonę cyklu o przygodach księcia z Persji. Najnowsza odsłona o podtytule The Lost Crown zadebiutuje już niedługo, bo w połowie tego miesiąca. Będzie to jednak gra nieco inna, niż poprzednie edycje serii, w które mieliśmy okazję zagrać. Można powiedzieć, że czeka nas swoisty powrót do korzeni. Głównie dlatego, że rozgrywka zostanie zaprezentowana w formie 2,5D, czyli rodem z klasycznych platformówek.

Oznacza to, że tytuł nie będzie aż tak wymagający dla pecetów, jak wiele największych premier z kategorii AAA. Jaka konfiguracja jest wymagana do zagrania w Prince of Persia: The Lost Crown? Oto poszczególne minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor Intel Core i5-4460 3,4 GHz lub AMD Ryzen 3 1200 3,1 GHz
  • Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 950 (2 GB VRAM) lub AMD Radeon RX 5500 XT (4 GB VRAM)
  • 8GB RAM
  • System Windows 10 lub 11

Taki zestaw pozwoli nam na rozgrywkę w 1080p przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe dla gry w 1440p:

  • Procesor Intel Core i7-6700 3,4 GHz lub AMD Ryzen 5 1600 3,2 GHz
  • Karta graficzna GeForce GTX 960 (4 GB VRAM) lub AMD Radeon RX 5500 XT (4 GB VRAM)
  • 8GB RAM

To jednak nie koniec. Twórcy udostępnili również konfigurację wymaganą do zagrania w rozdzielczości 4K. Ta nie jest jednak znacząco bardziej wymagająca:

  • Procesor Intel Core i7-6700 3,4 GHz lub AMD Ryzen 5 1600 3,2 GHz
  • Karta graficzna GeForce GTX 1060 (6 GB VRAM) lub AMD Radeon RX 5500 XT (8 GB VRAM)
  • 8GB RAM

Premiera gry już 18 stycznia 2024 roku.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie