Porady i wskazówki, dzięki którym odkryjecie więcej w Prey

Dzisiaj oczekiwana premiera gry!

Prey debiutuje właśnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a cała ekipa Arkane Studios dziękuje graczom za duchowe wsparcie.

Trudno wyrazić nam, jak bardzo jesteśmy podekscytowani, mogąc nareszcie pozwolić fanom położyć ręce na efekcie naszej czteroletniej pracy. Prey to gra, która została stworzona z wielką pasją. Wkładaliśmy serce w każdy najdrobniejszy szczegół: zaczynając od tego, jak projektowaliśmy poziomy, poprzez interakcję systemów w grze, po zwroty akcji w historii – czytamy w komunikacie dewelopera.

Poniżej znajdziecie zwiastun premierowy Prey oraz garść porad odnośnie gry, które pojawiły się na oficjalnej stronie Bethesdy.

 

POMOCNE RADY I WSKAZÓWKI

 • W celu stoczenia optymalnej pierwszej rozgrywki polecamy zapoznanie się z pobocznymi zadaniami i odkrywanie ukrytych obszarów Talosa I. Im dłużej będziecie zwiedzać zakamarki stacji, tym więcej znajdziecie wskazówek wyjaśniających tajemnicze okoliczności, w których się znaleźliście, i kluczowych do przetrwania zasobów. Tylko uważajcie – lepiej nie próbować otwierać zakamuflowanych mimów.
 • Nie spieszcie się. Szukajcie. Otwierajcie wszystko. Wszystko czytajcie. Talos I jest olbrzymią, otwartą stacją, w której nie brak tajemnic dla uważnych graczy.
 • Wasze decyzje są ważne, poczynając od tej, jakiej płci ma być Morgan.Wasze interakcje z ocalałymi załogantami Talosa I kształtują tok fabuły.
 • Początek gry zaprojektowano tak, byście zasmakowali części z dostępnych broni i taktyk. Potem może się okazać, że uzbrojenie nie jest już tak łatwo osiągalne, więc zachęcamy was do testowania każdego znalezionego egzemplarza sprzętu, zwłaszcza na wczesnych etapach gry.
 • Prey pozwala wam grać po swojemu i rozwiązywać różne sytuacje w swoim własnym tempie. Jeśli coś jest nadmiernym wyzwaniem, poszukajcie innej drogi, nowych neuromodów, układów lub broni. Powrót w dane miejsce z lepszym sprzętem lub mocami może wiele zmienić.
 • Nie zapominajcie przypisywać swoich ulubionych zdolności i broni do d-pada za pomocą koła ulubionych. Jest ono też bardzo przydatne, jeśli chcecie szybko używać apteczek i strzykawek psi.
 • Z psychoskopem za pan brat! Możecie go używać w dowolnym starciu z tyfonami, żeby odkrywać obce zdolności i zdobywać cenne, pomagające przetrwać informacje.
 • Eksperymentujcie z mocami. Próbujcie je łączyć i sprawdzajcie, jak wpływają zarówno na wrogów, jak i na otoczenie.
 • Możecie znajdować dowolnych pracowników TranStaru (żywych bądź nie), wyszukując ich na komputerach stacji ochrony w odpowiednich obszarach Talosa I. Kliknięcie na konkretnym imieniu aktywuje znacznik celu.
 • Dbajcie o to, by przeszukiwać ciała byłych współpracowników – mogą mieć narzędzia, broń lub przydatne informacje na temat kolejnej przeszkody, którą musicie pokonać.
 • Zasoby powoli się wyczerpują? Twórzcie nowe, przydatne przedmioty za pomocą rozsianych po stacji modułów recyklingowych i fabrykatorów. Ekwipunek posiada ograniczoną pojemność, ale jeśli ktoś jest typem zbieracza, to nie ma problemu, wszystko da się przetworzyć! Warto też pamiętać o istnieniu rozszerzającej ekwipunek zdolności.
 • Do odblokowania wczesnych zdolności może wystarczyć tylko jeden neuromod, lecz w miarę rozwijania umiejętności z każdego drzewka potrzeba ich coraz więcej… więc używajcie ich z głową.Powtórzmy raz jeszcze – wasze wybory są ważne, gdyż nie odblokujecie wszystkich zdolności w trakcie jednej rozgrywki.
 • Broń i gadżety takie jak działko LEPIK, ładunek recyklingowy czy też zakłócacz paraliżujący posiadają więcej niż jedną funkcję. Poznawajcie możliwości swoich broni, urządzeń i umiejętności – zarówno ludzkich, jak i tyfonów – aby odkrywać nowe sposoby radzenia sobie z wyzwaniami. Do każdego zwycięstwa prowadzi wiele dróg, nie ma najlepszego sposobu na grę i każdy gracz pozna ją po swojemu. Nie obawiajcie się eksperymentować, gdyż często owocuje to zaskakującymi rozwiązaniami!
 • Nie omieszkujcie rozglądać się za alternatywnymi ścieżkami: szybami wentylacyjnymi, drzwiami z możliwymi do złamania zabezpieczeniami, strukturami, na które można wskoczyć itd. Wraz z postępami w grze poznać też możecie moce tyfonów, które pomogą otworzyć nowe obszary.
 • Można przejść całą grę bez zabijania choćby jednego człowieka. Co do tyfonów jednak…Warto zachować ostrożność, jeśli znajdziecie obok siebie dwa identyczne przedmioty: kto wie, jeden z nich może być ukrywającym się mimem.
 • Nie zapominajcie używać swoich zestawów do ulepszania broni i instalować znajdowanych układów w psychoskopie i kombinezonie, żeby zwiększać swój potencjał bojowy.
 • W każdym momencie można zmienić poziom trudności za pomocą menu opcji.
 • Szybki zapis to wasz przyjaciel.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.