Premiery gier na PS5 i PS4. PlayStation wyróżnia 5 nowości, których nie możesz pominąć

PlayStation prezentuje wielkie premiery stycznia | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5

Brytyjski oddział PlayStation opublikował filmik z wybranymi premierami na PS5 i PS4. Wybrano pięć gier, które albo są już dostępne, albo pojawią się w PS Store lada dzień.

Niedawno prezentowałem Wam pełną rozpiskę nadchodzących premier na PS5 oraz PlayStation 4. Teraz możemy natomiast zerknąć na materiał wideo z YouTube’owego kanału PlayStation Access. Spośród wszystkich nowości tygodnia, Brytyjczycy wybrali pięć tytułów, które szczególnie polecają. No dobra, jest oczywiście Baldur’s Gate 3. A co poza tym?

Nowe gry na PS5 i PlayStation 4. Świeżutkie premiery

Przegląd premier rozpoczyna Baldur’s Gate 3, które właśnie wylądowało na PlayStation 5. Co tu dużo gadać, według wielu recenzentów to najlepsza gra 2023 roku. Według mojego redakcyjnego kolegi, to RPG dekady i to z kilku prostych powodów. Jakby nie było, każdy fan gatunku powinien zainteresować się tym tytułem.

Na drugą nóżkę, PlayStation poleca śmieszny symulator walki/wojny pod tytułem Totally Accurate Battle Simulator. Gra została wydana już dawno na PC oraz konsole Xbox i Nintendo Switch. Teraz doczekaliśmy się wersji na PS4. Gra jest szalona, absurdalna i przytłaczająco pozytywnie oceniana na Steam.

Na trzecim miejscu polecanych tytułów znajdziemy NBA 2K24, które 8 września pojawi się zarówno na nowej, jak i minionej generacji PlayStation. To kolejna część znanej serii symulatorów o koszykówce. Z nowości warto wymienić możliwość cross-platformowej rozgrywki pomiędzy posiadaczami PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Na tych konsolach zobaczymy również fajną nowość w formie trybu „ProPlay”, który przełoży rzeczywisty materiał filmowy NBA na silnik gry.

Czwartą polecaną premierą jest dostępne od wczoraj na PlayStation 4 Chants of Sennaar. To wypełniona logicznymi zagadkami gra przygodowa, w której przemierzamy świat inspirowany opowieścią o Wieży Babel. Na koniec zaprezentowano trochę japońszczyzny w postaci Anonymous;Code. Gra zadebiutuje na PS4 już 8 września i stanowi kolejne podejście do tematu klasycznych przygodówek typu visual novel.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie