Premiery gier obecnego tygodnia. 5 tłustych nowości dla smakoszy AAA

gry styczeń 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Przed nami koniunkcja sfer, w której dojdzie do zderzenia starych gier z nowszymi technologiami. Dlatego premiery gier na styczeń 2023 spodobają się właścicielom next-genowych konsol.

Chciałoby się powiedzieć „żegnajcie starocie, i witajcie nowości”. Jednakże przy tym pakiecie premier, to tak średnio uchodzi mówić w ten sposób. Bo tak, idą nowe gry i to z tych tłuściejszych, ale aż 4 z nich możecie już skądś kojarzyć. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

Najlepsze premiery gier styczeń 2023 – przegląd tygodnia


Forspoken

Platformy: PC, PS5
Data premiery: 24 stycznia
Producent: Luminous Productions
Wydawca: Square Enix

ZAMÓW – Forspoken na PS5

Forspoken rysuje się jako wielki projekt z dużymi obawami o jakość. Pierwsze niepokoje wystąpiły tuż po udostępnieniu demonstracyjnej wersji gry, a raptem kilka dni temu sytuację pogłębiła wiadomość o bardzo restrykcyjnej selekcji redakcji, którym wysłano klucz aktywacyjny do recenzji. Jakby samo Square-Enix bało się o krytyczne opinie przed debiutem. Aczkolwiek wstrzymajmy się z własnym osądem, aż do zagrania, bo potencjał gry wciąż jest spory – otwarty świat fantasy, historia od scenarzystki Uncharted, ciekawe mechaniki rozgrywki dotyczące eksploracji (magiczny parkour) i walki z przeciwnikami.


Risen

Platformy: PS4, XONE, Switch
Data premiery: 24 stycznia
Producent: Piranha Bytes
Wydawca: Deep Silver

ZAMÓW – Risen na PS4

ZAMÓW – Risen na SWITCH

Risen, uzurpujący sobie prawo do bycia duchowym spadkobiercą serii Gothic, nareszcie otworzy się na większą liczbę platform i tym samym graczy. Pierwsza część popularnego cyklu RPG wskoczy na Switch i konsole poprzedniej generacji, co też oznacza, że będzie kompatybilna z PS5 i XSX. Raczej obędzie się bez większej ekscytacji, gdyż nadchodzący port to nic więcej jak stara dobra przygoda fantasy, bez liftingu graficznego czy też nadprogramowych questów. Natomiast jedna rzecz zmieni się w chwili premiery – przygotowana dla gry aktualizacja umożliwi kontrolowanie postaci padem, co wcześniej było ograniczone do myszki i klawiatury.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie