Premiery gier obecnego tygodnia. 5 świetnych gier dla wybrednych graczy

premiery gier październik 2021
Felieton Premiery tygodnia

Premiery gier na październik 2021 są dla nas całkiem łaskawe. Powiem więcej, szykujcie się na setki godzin niezapomnianego gierczenia.

Niezmiennie kierujemy Was w stronę najlepszych premier gier. Kolejny tydzień października oznacza nowe kłopoty dla portfeli i wolnego czasu. Zadebiutują wtenczas gierki wcale nienajgorsze, o czym mogliście się już dowiedzieć m.in. z naszego najnowszego zestawienia wideo. Aczkolwiek mamy kilka dodatkowych niespodzianek z gatunku sportu, RPG i symulatorów. Oto one…

Premiery gier październik 2021 – przegląd tygodnia


Back 4 Blood

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 12 października
Producent: Turtle Rock Studios
Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment

Macie chrapkę na odrobinę soczystego FPS-a, podlanego ołowiem i zombiakami? Back 4 Blood jest więc Waszym przeznaczeniem. Po zakończonych beta testach gry panuje przekonanie, że to nowy król, który obejmie tron po Left 4 Dead. Jest jakoby duchowym spadkobiercą kooperacyjnej sieciówki i bazuje na podobnych pomysłach. Do wyboru będzie kampania dla 4 graczy lub klasyczny PvP na 8 osób.


Disco Elysium: The Final Cut

Platformy: XSX, XONE, Switch
Data premiery: 12 października
Producent: ZA/UM
Wydawca: ZA/UM

Przez długi czas właściciele konsoli Xbox i Switch musieli odtrącać myśli o zagraniu w Disco Elysium, bowiem było dlań niedostępne. Ale nadszedł ten czas, aby każdy – bez względu na platformę – mógł ją sprawdzić i przekonać się, że przyznane jej nagrody i wysokie oceny nie są dziełem przypadku. W kategorii RPG-ów jest swego rodzaju kamieniem milowym, jedną z najważniejszych gier ostatnich lat, która wpłynie na rozwój całego gatunku.


Junkyard Simulator

Platformy: PC -Steam
Data premiery: 13 października (wczesny dostęp)
Producent: Rebelia Games
Wydawca: PlayWay

Za chwilę do długiej listy symulatorów będziemy mogli dopisać kolejną pozycję. Junkyard, jak nazwa wskazuje, zabierze graczy do świata metali nieszlachetnych. Od podszewki poznamy uroki pracy na złomowisku, gdzie naszym zadaniem jest segregacja surowców, renowacja złomu w celu dalszej sprzedaży, czy kompletna rozbiórka części. Żmudna robota przełoży się na szybszy rozwój biznesu i możliwość zakupienia dodatkowych maszyn, mogących znacznie ułatwić nam pracę.


NHL 22

Platformy: PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 15 października
Producent: EA Sports
Wydawca: Electronic Arts Inc.

Na wyciągnięcie ręki mamy już nową generację gry w hokeja. NHL 22 ponownie podniesie poprzeczkę w obszarze realizmu. Fani tego sportu otrzymają dokładniejszy system zachowania zawodników w trakcie meczu jak również bardziej fotorealistyczną oprawę graficzną. Rozbudowano liczbę animacji ruchu, mimiki twarzy. Zauważymy także większy poziom interakcji między zawodnikami. Aby jeszcze lepiej odwzorować realia sportu, usprawniono również system kolizji.


Crysis Remastered Trilogy

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, Switch
Data premiery: 15 października
Producent: Crytec / Saber Interactive
Wydawca: Crytec

Najbardziej wymagająca seria gier poprzedniej dekady powraca w odświeżonej wersji. Kompy i konsole ponownie zapiszczą z bólu, tym razem jeszcze głośniej, gdyż oprócz dostosowania rozdzielczości obrazu czy tekstur do współczesnych standardów, twórcy zaproponują nam efekty ray-tracing. Klatki z pewnością polecą w dół i niemiło zaskoczą nawet właścicieli najwydajniejszych zestawów. Jeśli szukacie dobrego benchmarku, to koniecznie zainwestujecie w Crysis Remastered Trilogy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie