Premiery gier na obecny tydzień. Wybieramy 7 najciekawszych tytułów

Tradycyjnie w poniedziałek, zapraszamy na nasze zestawienie prezentujące najbliższe premiery gier. Zawsze staramy się wybrać dla Was najciekawsze tytuły i tym razem stawiamy na darmowe Battle Royale, kosmiczny sandboks, przygodówkę utrzymaną w konwencji thrillera czy akcję z elementami roguelike’a i metroidvanii.

Jeśli zastanawiacie się, jakie premiery gier są warte uwagi w tym tygodniu – czyli w dniach od 6 do 12 sierpnia – zerknijcie na nasze propozycje. Zaczynamy od… Battle Royale.

H1Z1: Battle Royale

Darmowa gra H1Z1: Battle Royale na PS4 została sprawdzona w fazie otwartej bety przez ponad 10 milionów graczy, a teraz tytuł zadebiutuje w ostatecznej wersji.

H1Z1 zaprojektowano od nowa specjalnie dla grających na platformie PlayStation 4. Gra posiada między innymi większy arsenał, z sześcioma nowymi broniami, oraz w pełni przeprojektowany interfejs użytkownika. Mecze są szybkie i pełne szaleńczej walki o przetrwanie. Nowy system progresji broni sprawia, że gracze angażują się mocniej, rywalizując o zdobycie często pojawiających się zrzutów sprzętu, którego wartość zwiększa się wraz z upływem czasu.

Sterowanie w H1Z1 zostało na PS4 dostosowane do maksymalnego tempa rozgrywki i siania destrukcji. Dzięki dobrze znanej kołowej strukturze menu broni, gracze mogą szybko przełączać się między bronią palną a granatami. System ekwipunku typu grab-and-go ułatwia zaś graczom zbieranie sprzętu w biegu.

Jeśli chodzi o zrzuty sprzętu z powietrza, nigdy wcześniej nie pełniły one aż tak istotnej roli w H1Z1. Jako że stanowią podstawową metodę zdobywania najlepszej broni i przedmiotów, gracze muszą podejmować strategiczne decyzje o stawaniu do rywalizacji o masowe zrzuty powietrzne, by zdobyć silniejszy pancerz i uzbrojenie. Ostrożniejsi gracze mogą udać się w poszukiwanie specjalnych skrzynek ze sprzętem o podobnie wyższym poziomie, które ukryto na mapie. Muszą tylko nasłuchiwać informacji płynących z radio, a w bliskiej odległości także specjalnego sygnału.

  • Platformy: PC, PS4
  • Data premiery na PS4: 7 sierpnia
  • Producent: Daybreak Game Company
  • Wydawca: Daybreak Game Company

Druga premiera to FPS w czasach II wojny światowej.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.