Premiery gier obecnego tygodnia. 5 nowości, które przypomną nam stare czasy

premiery-gier-styczen 2024
Premiery gier Premiery tygodnia

Kolejny tydzień nowości na PC i konsole przed nami. Prezentujemy najważniejsze premiery gier na styczeń 2024, które warto sprawdzić.

Dla wielu twórców gier jest zwyczajnie za wcześnie, by wyskakiwać z hiciorami AAA. Dlatego też z dużym dystansem musicie podejść do nadchodzących premier. Druga sprawa dotyczy tego, że najwięcej do sprawdzenia będą mieć gracze PC i miłujący stylizację i rozgrywkę z późnych lat 90. O lepszych nowościach na styczeń możecie przeczytać w naszym zestawieniu miesiąca.

Najlepsze premiery gier styczeń 2024 – przegląd tygodnia


Archaelund

Platformy: PC
Data premiery: 8 stycznia 2024 (wczesny dostęp)
Producent: 4 Dimension Games
Wydawca: 4 Dimension Games

Nie wyobrażam sobie, by fani RPG-ów w starym stylu odpuścili sobie Archaelund. Bardzo przypomina serię pierwszoosobowych Might & Magic i The Bard’s Tale 4. W grze zarządzamy drużyną bohaterów i zwiedzamy otwarty świat w poszukiwaniu lepszego miejsca do osiedlenia w krainie, którą niegdyś nękały najgorsze kataklizmy. Eksploracja odbywa się w trybie FPP, zaś w chwili napotkania wrogów następuje zmiana kamery na taktyczny rzut z góry, gdzie możemy dostosować rozmieszczenie postaci i w trybie turowym mierzyć się z potworami bądź uzbrojonymi ludźmi.


Beer Factory

Platformy: PC
Data premiery: 10 stycznia 2024
Producent: Akel
Wydawca: CreativeForge Games

Nie zapytam wprost czy lubicie alkohol, ale może macie ochotę zobaczyć od kuchni jak wygląda proces produkcji piwa i jak się na nim zarabia. W Beer Factory mamy z małej gorzelni stworzyć rentowną fabrykę. Droga ta wiedzie przez trudne i żmudne początki, gdzie samemu obsługujemy maszyny i wykonujemy pracę fizyczną. Dopiero po osiągnięciu wysokich przychodów będziemy mogli zatrudnić pracowników i zautomatyzować pracę, by zająć się dalszym rozwojem firmy pod kątem technologicznym i finansowym.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie