Premiery gier obecnego tygodnia. 5 nowości, które podkręcą temperaturę na PC i konsolach

top 10 gier realistyczna grafika
Premiery gier Premiery tygodnia

Wreszcie do wyboru pojawią się jakieś konkretne tytuły, nawet z działu next-genów. Oto najlepsze premiery gier na styczeń 2024.

Nie polecam ustawiać zbyt wysokiej temperatury w grzejnikach, bo kilka stopni więcej odczujemy po odpaleniu nowości. Gry od Ubisoftu i Naughty Dog wydają się pierwszym wyborem wśród wszystkich premier. Do dyspozycji graczy będzie dodatkowo coś ze strategii, klasycznych erpegów i survivalu.

Najlepsze premiery gier styczeń 2024 – przegląd tygodnia


Sovereign Syndicate

Platformy: PC
Data premiery: 15 stycznia 2024
Producent: Crimson Herring Studios
Wydawca: Crimson Herring Studios

Crimson Herring Studios, w swym pierwszym projekcie, Sovereign Syndicate, postanowiło postawić na klimat steampunku i cechy charakteryzujące gatunek cRPG. Ich gra ma być jak Baldur’s Gate, Disco Elysium czy Fallout, choć z powodu mniejszego budżetu trochę mniej ambitna. Nie ograniczając się jedynie do izometrycznego widoku i otwartego świata, twórcy kładą duży nacisk na kształtowanie narracji poprzez decyzje gracza oraz rozbudowany system relacji z NPC-ami. Tutaj dialogi nie są jedynie kwestią wyboru opcji, ale także zależą od charakterystyki naszej postaci.


New Cycle

Platformy: PC
Data premiery: 18 stycznia 2024 (wczesny dostęp)
Producent: Core Engage
Wydawca: Daedalic Entertainment

W przeciwieństwie do wielu innych gatunków, sim-builder z mocnym akcentem na survival nie jest jeszcze wyeksploatowany. Dlatego New Cycle powinno bez większych trudności zostać zauważone przez miłośników strategicznego podejścia do walki o przetrwanie. Z jednej strony można porównać grę do polskiego Frostpunka, ale mamy tu do czynienia z innym rodzajem katastrofy i trochę szerszym ujęciem kwestii ekonomii i zarządzania mieszkańcami naszej osady.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie