Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Premiery gier na ten tydzień. W co warto zagrać?

Wybraliśmy dla Was 5 najciekawszych naszym zdaniem premier na ten tydzień. Wśród nich nie tylko gry, lecz również „ważne” dodatki, jak choćby Aftermath – duże rozszerzenie do bijatyki Mortal Kombat 11.

Nasze zestawienie premier tygodnia rozpoczynamy od wspomnianego już dodatku do MK11. Zobaczcie co przyniesie ze sobą…

1. Mortal Kombat 11: Aftermath

Aftermath jest dodatkiem fabularnym, którego historia rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z MK 11. Okazuje się, że Raiden i Liu Kang wchodzą w sojusz z dotychczasowymi wrogami, Shang Tsungiem i Sindelem, by stawić czoła zupełnie nowemu przeciwnikowi.

DLC wprowadzi nowe postacie (FujinSheeva i RoboCop) oraz nowe areny (Dead Pool, Soul Chamber, Kronika’s Keep oraz RetroKade). Pojawią się również Friendships, ciosy wykończeniowe, dzięki którym od razu zrobi się wesoło.

Cena DLC została ustalona na 169 zł, a więc tanio nie jest.

 • Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch
 • Data premiery: 26 maja
 • Producent: NetherRealm Studios
 • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment

2. Minecraft Dungeons

W tym tygodniu będziemy mogli zagrać również w kolejny spin-off serii Minecraft. Pod koniec miesiąca na PC, PlayStation 4, Switch i Xbox One pojawi się Minecraft Dungeons.

Gra jest inspirowana klasycznymi tytułami RPG typu dungeon crawl i posiada tryb współpracy dla maksymalnie 4 osób.

Jak czytamy na karcie gry w sklepie Microsoftu: W drużynie liczącej do czterech graczy przedrzyjcie się przez zróżnicowane poziomy pełne przeciwników i skarbów, aby u kresu tej epickiej podróży uratować osadników i pokonać złego Arcysadnika.

Odkryj zbrojownie pełne potężnego oręża i przedmiotów, które posłużą ci do zgładzenia hord całkiem nowych i zajadłych przeciwników. Heroiczna walka lub nie mniej heroiczna ucieczka zaprowadzi cię do kanionów, bagien oraz, co oczywiste, kopalni. Każdy poszukiwacz przygód dość odważny (lub nierozważny), aby zapuścić się w ten piękny świat stworzony z bloków, będzie potrzebował dobrego wyposażenia. Chwytaj więc za broń!

 • Platformy: PC, PS4, Switch, Xbox One
 • Data premiery: 27 maja
 • Producent: Mojang AB
 • Wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

3. Quantum League (wczesny dostęp)

Sieciowa strzelanka Quantum League w tym tygodniu ma zawitać we wczesnym dostępie na Steam. 

Gra opiera się na ciekawym pomyśle, który sprowadza się do tego, że w pewnym sensie współpracujemy podczas walki z własnymi wcielenami z przeszłości. W kolejnych starciach trafiają one z nami na pole walki i powtarzają nasze ruchy z poprzednich rund.

Wygląda to naprawdę ciekawie i chociaż w rzeczywistości gramy z jednym bądź trzema innymi „żywymi” graczami, na mapie z kolejnymi meczykami robi się dosyć tłoczno.

 • Platformy: PC, Switch
 • Data premiery: 26 maja (wczesny dostęp na PC)
 • Producent: Nimble Giant Entertainment
 • Wydawca: Nimble Giant Entertainment

4. COVID: The Outbreak

Covid: The Outbreak wcielimy się w postać lidera Globalnej Organizacji Zdrowia (GHO) i naszym zadaniem będzie podjęcie strategicznych działań mających na celu zablokowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Oprócz zarządzania kryzysowego, gracz poszerzy swoją wiedzę na temat zachowania w czasie epidemii – z produkcji dowiemy się, jak chronić siebie i najbliższych. Informacje na temat pandemii w grze opierają się na oficjalnych danych publikowanych przez WHO oraz eksperckich konsultacjach.

Wygląda na to, że tytuł będzie w swoich założeniach trochę przypominać brytyjskie Plague Inc., tylko tak jakby wszystko tutaj odbędzie się odwrotnie. Premiera strategii planowana jest na 29 maja 2020.

 • Platformy: PC
 • Data premiery: 29 maja
 • Producent: Jujubee
 • Wydawca: Jujubee

5. The Elder Scrolls Online: Greymoor (PC)

Na koniec proponujemy sprawdzić nowy dodatek do The Elder Scrolls Online. DLC zadebiutuje w tym tygodniu na komputerach PC, a w czerwcu zobaczymy je również na PlayStation 4 i Xbox One.

W The Elder Scrolls Online: Greymoor możesz odkryć skute lodem regiony zachodniego Skyrim i podziemny mrok Blackreach, co oznacza, że jest to jak dotąd największa grywalna przestrzeń, jaka pojawiła się w jednym rozdziale.

W zachodnim Skyrim znajdziemy twierdze Haafingar, Hjaalmarch i Karthald oraz takie miejsca jak portowe miasto Solitude, Dragon Bridge czy miasteczko Morthal. Choć górzyste, chłodne i nieprzystępne (oczywiście nie dla Nordów), zachodnie Skyrim jest jednocześnie przepiękne dzięki ośnieżonym wierzchołkom gór, nizinnym lasom i cieplutkim domostwom. Jeśli graliście wcześniej w The Elder Scrolls V: Skyrim, większość tego obszaru i jego lokacje mogą być dla was znane, a kilka ważnych różnic na pewno odkryjecie na własną rękę.

Oprócz zachodniego Skyrim Greymoor odsłania przed graczami również podziemną krainę Blackreach. Ten gigantyczny kompleks zawiera wiele wspaniałych skarbów do odkrycia przez śmiałych eksploratorów, ale też czyhają w nim przerażające niebezpieczeństwa. Pełne gigantycznych stalagmitów, bioluminescencyjnych grzybów, krasnoludzkich ruin i pieczar (zarówno kolosalnych, jak i klaustrofobicznych) Blackreach jest równie zróżnicowane i przepiękne jak świat na powierzchni – tylko się nie zgubcie!

 • Platformy: PC, PS4, Xbox One
 • Data premiery na PC: 26 maja
 • Producent: ZeniMax Online Studios
 • Wydawca: Bethesda Softworks

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się