Premiery gier obecnego tygodnia. 5 nowości i horror, który spełni marzenia graczy

Premiery gier obecnego tygodnia. 5 nowości i horror, który spełni marzenia graczy
Premiery gier Premiery tygodnia

Mamy różne preferencje na nowości, ale obok jednej gry nikt nie przejdzie obojętnie. Oto premiery gier na marzec 2023, które na pewno uszczęśliwią fanów horrorów.

Bezstresowa wycieczka po egzotycznej wyspie a później krwawa walka o życie… No, dawno nie było takiego kontrastu i podejrzewam, że wielu będzie skłonnych oddać się skrajnemu doświadczaniu gier. Choć wszyscy bez wyjątku podejrzewamy, że najwięcej emocji spośród premier gier na marzec dostarczy nam Capcom.

Najlepsze premiery gier marzec 2023 – przegląd tygodnia


Tchia

Platformy: PC, PS5, PS4
Data premiery: 21 marca 2023
Producent: Awaceb
Wydawca: Awaceb

Gatunek przygodówek rośnie jak na drożdżach i trzeba jasno powiedzieć, że twórcy nie żałują lukru. Nadchodząca Tchia wygląda wręcz jak słodka, urocza gierka dla młodszej widowni, która spragniona jest eksploracji egzotycznych miejsc. Ale mnogość pomysłów w rozgrywce może zainteresować też starszych graczy. Interesująco zapowiada się sposób zwiedzania otwartego świata – nasza bohaterka podróżuje lądem, wodą i szybuje w powietrzu z pomocą spadochronu. I co najważniejsze, potrafi przejmować kontrolę nad zwierzętami lub przedmiotami, co zmienia perspektywę eksploracji i radzenia sobie z zadaniami wplecionymi w fabułę.


Have a Nice Death

Platformy: PC, Switch
Data premiery: 21 marca 2023
Producent: Magic Design Studios
Wydawca: Magic Design Studios

Nie tak dawno Have a Nice Death obchodziło 1 urodziny w ramach wczesnego dostępu na Steam. 87% pozytywnych recenzji nastraja całkiem dobrze na premierę pełnej gry, tym razem udostępnionej także na Switch. A ta powinna przypaść do gustu fanom platformówek 2D z oryginalnym stylem. Wcielamy się tu w tytułową Śmierć, która ma zaprowadzić porządek w spółce akcyjnej Death. Bierzemy kosę i kosimy niemilców na losowo generowanych mapach, podejmując walkę ze zbuntowanymi podwładnymi. W trakcie zwiedzania odblokowujemy nowe ulepszenia broni i inne narzędzia do eksterminacji.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie