Premiery gier marzec 2023. 10 soczystych nowości, które wywołają euforię

premiery gier marzec 2023
Premiery gier Premiery miesiąca

Czasem warto szykować się na najgorsze, aby nie zaznać zawodu. Akurat o te premiery gier na marzec 2023 nie musimy się martwić.

To będzie starcie na szczycie – w niemal tym samym czasie spotkają się 2 kolosy AAA (Sony i Capcomu) i będą walczyć o nasze pieniądze. Aczkolwiek pozostałe propozycje również mogą sprawić sporą niespodziankę. Będzie coś na otarcie łez dla fanów soulslike, gier wyścigowych i survival. A Zatem nie zwlekajcie z zapoznaniem się z najlepszymi premierami gier na marzec!

Premiery gier marzec 2023 – zestawienie najlepszych nowości


Wo Long: Fallen Dynasty

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 3 marca 2023
Producent: Team Ninja
Wydawca: Koei Tecmo

ZAMÓW – Wo Long: Fallen Dynasty na PS5

Wo Long: Fallen Dynasty to jedna z tych gier na dzień dobry albo na do widzenia. Perspektywa zmienia się wraz z poziomem indywidualnej pasji względem gatunku gier akcji RPG z wyraźnym akcentem na soulslike. Więc trzeba się przysposobić, że rozgrywka będzie skupiać się na wymagającej walce, która nie zawsze pójdzie po naszej myśli. Twórcy gry podobno utrzymali wysoki poziom trudności z ich poprzedniej serii Nioh, i od tamtego czasu również nie zdecydowali się radykalnie zmienić miejsca akcji – z XV-wiecznej Japonii udamy się do starożytnych Chin, wciąż pozostając w azjatyckiej mitologii.


Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, Switch
Data premiery: 9 marca 2023
Producent: Grasshopper Manufacture / Koei Tecmo
Wydawca: Koei Tecmo

Nieco w przedziwny sposób Koei Tecmo podeszło do sprawy opracowywania kultowych horrorów z serii Fatal Frame na nowe platformy. Zamiast rozpocząć odświeżanie marki od samego początku cyklu, postanowili zrobić to od tyłu, oferując wpierw piątą a teraz czwartą część. Ale liczy się przede wszystkim to, że po 15 latach będzie wreszcie szansa poznać upiorną opowieść (przesiąkniętą walką z duchami) poza konsolą Vita. Na uwagę zasługuje fakt, że twórcy przygotowali coś więcej niż prosty port, bowiem zmienili system oświetlenia i zadbali o nowe modele postaci, co z pewnością uatrakcyjni powrót do wiekowej gry.


Bleak Faith: Forsaken

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 10 marca 2023
Producent: Archangel Studios
Wydawca: Archangel Studios

Zdążyliście już przeczesać wszystkie zakamarki w Elden Ring? Wyobrażam sobie, że po takiej grze ciężko zapełnić pustkę, nawet sięgając po środki zaradcze w postaci ponownego ogrywania Dark Soulsa. Ale nie ma sytuacji bez wyjścia… Dosłownie za moment będzie można przenieść się do nowej gry z gatunku soulslike, która również oferuje otwarty świat z rozgrywką skupiającą się na walce z potężnymi bestiami, mroczną stylizację i współmiernie ponurą fabułę. Bleak Faith: Forsaken zabierze nas do krainy nieszablonowej, gdzie realia cyberpunku połączono z klimatem dark fantasy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie