Premiery gier obecnego tygodnia. 5 zdrowych nowości na dobre trawienie

premiery gier marzec
Premiery gier Premiery tygodnia

Zainwestować w nowości czy odpuścić, oto jest pytanie… Żaden ze mnie Szekspir, jednak opiszę Wam dobre premiery gier na marzec 2023.

Twój kot kupowałby Whiskas w zestawie z tymi nowościami? Jeśli to klasyczny dachowiec a nie jakiś dystyngowany z rodowodem, to raczej nie będzie wybrzydzać. Mamy na liście mały hit do gry sieciowej, bezpośredniego konkurenta Diablo IV i trochę ekskluzywnego strachu, więc nie zwlekajmy z prezentacją.

Najlepsze premiery gier marzec 2023 – przegląd tygodnia


Valheim

Platformy: XSX, XONE (wczesny dostęp)
Data premiery: 14 marca 2023
Producent: Iron Gate Studio
Wydawca: Coffee Stain Publishing

To kolejny etap rozwoju dla Valheim – MMO z naciskiem na survival będzie podbijać kolejne platformy. I niestety dla właścicieli PlayStation, mowa wyłącznie o konsolach XSX i XONE. Trudno jednak powiedzieć, czy to się nie zmieni, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie. Może przy okazji premiery wersji 1.0? Tymczasem wczesny dostęp i tak oferuje ogromny, mitologiczny świat do eksploracji, w którym dużo się dzieje. Mamy tu rozwinięty system craftingu, czyhające na gracza bestie, koncept opowieści o podróży, na której końcu mamy zasłużyć na miejsce obok bogów w Valhalli.


Wolcen: Lords of Mayhem

Platformy: PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 15 marca 2023
Producent: Wolcen Studio
Wydawca: Wolcen Studio

Nadchodzące otwarte beta testy Diablo IV spędzają sen z powiek fanom hack’and’slashów, ale to nie koniec atrakcji zaplanowanych na marzec. Nieco wcześniej swój debiut na konsolach zaliczy Wolcen: Lords of Mayhem. Teoretycznie nie zauważymy tu zbyt wielkich zmian w kontekście gatunku – w rzucie izometrycznym przemierzamy mroczne zakątki świata, stając naprzeciw niezliczonej armii ciemności. Eksterminacja demonów i wszelakich bestii to najważniejszy aspekt rozgrywki i realizacja tego przedsięwzięcia zachodzi w ramach różnych misji. Warto dodać, że gra oferuje dużą swobodę w rozwijaniu umiejętności postaci i tym samym projektowaniu własnego buildu.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie