Premiery gier obecnego tygodnia. Złote przeboje i jeden hit, który nas oczaruje

Hogwarts Legacy na PS4 i Xbox One zadebiutuje jeszcze później
Premiery gier Premiery tygodnia

Podobno każda premiera to 100% szans na udaną zabawę. Te premiery gier na luty 2023 są fest, a szczególnie jedna, ma spore szanse na sukces.

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, by nie dało rady skompletować zestawienia premier, a tak się właśnie stało. Zamiast 5 mam zaledwie do zaproponowania 3 nowości. Na szczęście duży potencjał jednej z gier zrekompensuje wszelkie braki na liście. Szykujcie się na prawdziwą ucztę, na fajerwerki i nie wykluczone, że na kilka dni nieplanowanego urlopu.

Najlepsze premiery gier luty 2023 – przegląd tygodnia


Gloria Victis

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 7 lutego 2023
Producent: Black Eye Games
Wydawca: Black Eye Games

Zaczynamy od przyjemnych wieści z polskiego studia Black Eye Games – ich średniowieczne MMO po kilku latach rozwoju opuszcza wczesny dostęp i przechodzi na wersję 1.0. Teoretycznie zbyt wielkich zmian nie uświadczymy w stosunku do wersji z wczoraj, natomiast w kwestii serwera gry dzieje się dużo. Gloria Victis zachowa pierwotny serwer, gdzie dotychczas można było toczyć bitwy i wykonywać zadania, a dodatkowo zostanie uruchomiony drugi do rozpoczęcia nowej przygody. Pojawi się cross-over między serwerami, co umożliwi prowadzenie handlu na szerszą skalę bądź branie udziału we wspólnych eventach dla weteranów i świeżaków.


Barkhan

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 9 lutego 2023
Producent: Glyph Worlds
Wydawca: Glyph Worlds

Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcom Barkhan bardzo przypadło do gustu uniwersum Diuny. Przenieśli do swojego RTS-a wcale nie tak mało rzeczy charakteryzujących dzieło Herberta oraz późniejsze gry wydane pod tą samą nazwą. Miejscem akcji jest planeta o pustynnym podłożu, a na miejscu występują węże głębinowe (podobne do czerwi) i też mają hopla na punkcie dźwięku. Identyczne analogie możemy zauważyć względem występujących modeli jednostek, np. typu ważka. Rozgrywka w równym stopniu nawiązuje do książkowego motywu, choć ogranicza się do uproszczonej formy – mamy wydobywać cenne surowce do rozwijania bazy, bronić się przed wrogimi lokalesami i zważać na węże, które rujnują biznes wydobywczy.


Dziedzictwo Hogwartu

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 10 lutego 2023
Producent: Avalanche Software
Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na PS5

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na PS4

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na XBOX SERIES

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na XBOX ONE 

Będzie płacz wśród osób, które jeszcze nie mają swojego PS5, XSX lub PC z przyzwoitymi bebechami. Całą winę trzeba zwalić na Dziedzictwo Hogwartu debiutujące w pierwszej kolejności na urządzeniach next-genowych. O cóż tyle krzyku? To największa gra stworzona na bazie uniwersum Harry’ego Pottera. Popularnego okularnika z blizną tu nie znajdziemy, lecz bramy Hogwartu staną przed nami otworem, jak nigdy wcześniej. W grze RPG wcielimy się w młodego adepta magii, mającego przed sobą ścieżkę edukacji we wspomnianej szkole. Będziemy chodzić na zajęcia, uczyć się inkantacji i machania różdżką, ważenia mikstur i wiele więcej w ramach rozbudowanych zadań. Główny wątek fabularny też jakoby ma nas zaintrygować i ożywić chęć do angażowania się w wybór dialogów i wpychania nosa w nie swoje sprawy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie