Premiery gier obecnego tygodnia. 5 bombowych nowości, od których ślinka cieknie

Premiery gier obecnego tygodnia. 5 bombowych nowości, od których ślinka cieknie
Premiery gier Premiery tygodnia

Nie wszystkie nadchodzące nowości trzeba polubić, ale te koniecznie musicie poznać. Oto najlepsze premiery gier na luty 2023.

Dobrze, że w Polsce żaden z posłów nie wpadł jeszcze na pomysł godziny policyjnej dla graczy, bo z uwagi na premiery gier nie wykluczam kilku zarwanych nocek. A będzie w co “pykać” i do kogo strzelać, graficznie jedna lub dwie nowości prawdopodobnie zachwycą. Radzę więc szybko zwijać się z roboty lub nie zostawać po godzinach w szkole.

Najlepsze premiery gier luty 2023 – przegląd tygodnia


Wanted: Dead

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 14 lutego 2023
Producent: Soleil
Wydawca: 110 Industries

Kiedy za grę bierze się studio odpowiedzialne za Ninja Gaiden, to możemy spodziewać się, że w rozgrywce nie zabraknie widowiskowej walki. Tak też się dzieje w Wanted: Dead – niejako tytuł zbudowano wokół dynamicznych, brutalnych starć z przeciwnikami, którzy z naszej ręki mogą stracić nie tylko życie, ale najpierw rękę, nogę, a na koniec głowę. Nasza bohaterka z pomocą katany i broni palnej pozbywa się wrogów jak terminator, popisując się ekwilibrystycznymi animacjami ataków. Jednak jak można zauważyć na trailerach, gra oferuje coś ponad rozróbę w cyberpunkowym klimacie. Dla kontrastu pojawiają się humorystyczne mini-gry, trochę wzorowane na serii Yakuza.


Returnal

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 15 lutego 2023
Producent: Housemarque
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Właściciele PS5 mogą w pewien sposób odczuć zazdrość, ponieważ za kilka dni exclusive Sony pojawi się na PC i wygląda na to, że w wersji lepszej niż onegdaj na konsolę. Returnal na nowej platformie otrzyma wsparcie dla efektów ray tracing, a w tym realistyczne odbicia na powierzchniach i cienie. W osiągnięciu lepszej wydajności pomogą biblioteki DLSS i AMD FSR, a dodatkowo podczas gry będziemy mogli skorzystać z obsługi panoramicznych monitorów i sprawdzić, ile radochy dają zaawansowane wibracje w DualSense. A żeby było jeszcze ciekawiej, strzelanka TPP zadebiutuje na blaszakach w całkiem przystępnej cenie.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie