Wielki exclusive z PS5 będzie tańszy na PC. Data premiery, wymagania i zwiastun Returnal

Returnal na PC będzie sporo tańszy niż na PS5. Oto wymagania gry
Newsy PC

Returnal trafi na dyski graczy PC za mniej niż miesiąc. Z tej okazji poznaliśmy oficjalną datę premiery, dostaliśmy nowy zwiastun i wymagania. Te nie są aż tak wielkie.

Jezeli chcecie grać na ultra z włączonym RTX – potrzeba naprawdę mocnego sprzętu. Na szczęście grę uruchomi spora liczba graczy i to w miarę “godnej” jakości. Nie to, co Forspoken.

Returnal na PC – wymagania, data premiery i zwiastun

Na oficjalnym blogu PlayStation firma potwierdziła, iż Returnal ukaże się w wersji na PC już 15 lutego 2023 roku. Oznacza to, że nie musimy wcale długo czekać, a wielki hit z PS5 trafi na Steam i Epic Games Store już w przyszłym miesiącu. Na szczęście nie będziemy musieli aż tak opróżniać swoich portfeli. Wersja na PS5 kosztowała premierowo około 340 zł, ale na PC to cena “jedynie” 259 zł. Jak na dwuletnią grę po raz pierwszy ukazującą się na innej platformie – nie ma tragedii.

Dodano NVIDIA DLSS i AMD FSR, pozwalające na zwiększenie liczby klatek na sekundę bez utraty rozdzielczości. Dodano również NVIDIA NIS dla tych graczy, którzy również chcą zobaczyć wzrost wydajności, ale nie posiadają sprzętu obsługującego DLSS lub FSR. Returnal obsługuje również cienie ray-traced jak wcześniej, ale teraz nasi przyjaciele z Climax Studios dodali również wsparcie dla odbić RTX. Dzięki temu kontrast ciemnego otoczenia i neonowych pocisków będzie jeszcze bardziej widoczny niż wcześniej.

– opisuje Mikael Haveri z Housemarque

Twórcy wyjaśniają także, że możemy oczekiwać wsparcia panoramicznych monitorów. Do tego przedstawiono także oficjalne wymagania sprzętowe. Te, co ciekawe, poznaliśmy już wcześniej, ale poniżej jest zaktualizowana ich wersja. Najważniejszą zmianą (i chyba jedyną tak widoczną) jest obniżenie wymaganej pamięci RAM do 16 GB w sekcji “rekomendowane” – wcześniej było to aż 32 GB.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie