Premiery gier obecnego tygodnia. 5 soczystych nowości i wielkie marki

premiery gier kwiecień 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Czekaliśmy na bombowe premiery gier na kwiecień 2023 i właśnie przyszły. Otwarte światy, dużo akcji, krwi i pięknych widoków.

Patrzę na Was głodnych nowości, przerażonych przez opóźnienia, kurczowo tulących do piersi swoje PC i konsole. I powiem wprost… dla wszystkich słońce zaświeci mocniej. Nadszedł czas dla gier wyśnionych, tworzonych latami i w zgodzie z zasadą next-genów, czyli graficznie zachwycających. Zanim zaczniecie marudzić, spójrzcie na nowe zestawienie premier.

Najlepsze premiery gier kwiecień 2023 – przegląd tygodnia


Minecraft Legends

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, Switch
Data premiery: 18 kwietnia 2023
Producent: Blackbird Interactive / Mojang Studios
Wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

ZAMÓW – Minecraft Legends na PS5

ZAMÓW – Minecraft Legends na PS4

ZAMÓW – Minecraft Legends na SWITCH

Minecraft jako strategia i gra akcji w jednym? Tak się składa, że nowy kierunek dla popularnej marki jest bardzo intrygujący. Więcej miejsca poświęcono na walkę i z tego powodu system budowania jest mniej skomplikowany jak w pierwotnej rozgrywce. Minecraft Legends przewraca zasady do góry nogami – wrogie moby stają się rekrutami w naszej armii, którą kompletujemy w walce przeciwko piglinom. Niezmiennie jednak mamy zbierać surowce i stawiać nowe budynki, lecz przede wszystkim są skorelowane z funkcją obronną lub militarną.


Horizon: Forbidden West – Burning Shores

Platformy: PS5
Data premiery: 19 kwietnia 2023
Producent: Guerrilla Games
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Czy postapokaliptyczny świat z Horizon Forbidden West może być jeszcze piękniejszy, a może i bardziej next-genowy? Ponieważ Guerilla Games odcina się od starej generacji PlayStation, jest duża szansa na nową jakość. Niesamodzielny dodatek Burning Shores ma pokazać pazury na PS5, i dzięki mniejszym ograniczeniom zachwycić nowymi mechanikami. Możliwe będzie nurkowanie na skrzydlatych wierzchowcach, korzystanie z linki do ciosu kończącego. Aby nie było zbyt powtarzalnie, twórcy zabiorą nas do nowej lokacji, ruin po Los Angeles, gdzie pojawią się niewidziane wcześniej stwory i krajobrazy wulkaniczne.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie