Premiery gier obecnego tygodnia. 5 najlepszych tytułów i mocne wejście dinozaurów

premiery gier kwiecień 2022
PG Exclusive Premiery tygodnia

Mam dla Was kilka nowości z gatunku strategii, gier sportowych, taktycznych RPG i FPS. To nie będą wcale złe premiery gier na kwiecień 2022.

Wszystkie drogi prowadzą do PC – tu dzieją się największe cuda graficzne i jednocześnie duża część nowości przeciera szlaki, by ruszyć w dalszą wędrówkę po konsolach. Takież też w tym tygodniu będą gry, i to dla pececiarzy będzie to wyjątkowo lepszy czas na granie. Ale o tym za chwilę porozmawiamy w szczegółach…

Najlepsze premiery gier kwiecień 2022 – przegląd tygodnia


Dune: Spice Wars

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 26 kwietnia (wczesny dostęp)
Producent: Shiro Games
Wydawca: Funcom

Nowa ekranizacja Diuny narobiła sporo zamieszania w gatunku science fiction. Film był na tyle dobry, że deweloperzy z Shiro Games postanowili podłączyć swój wagonik do pędzącej lokomotywy – na dniach zadebiutuje ich strategia czasu rzeczywistego. Podobnie jak w filmie, akcja gry rozgrywa się na planecie Arrakis, a tam naszym celem ma być wydobywanie drogocennej przyprawy. Melanż stanowi tu surowiec niezbędny do rozwoju bazy, rozbudowy armii i tym samym przejmowania coraz większej kontroli wzdłuż i wszerz pustynnych terenów.


King Arthur: Knight’s Tale

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 26 kwietnia
Producent: NeocoreGames
Wydawca: NeocoreGames

Podejrzewam, że seria Heroes of Might & Magic i Disciples już nigdy nie zostaną wskrzeszone wedle pradawnej formuły taktycznych gier RPG. Jest jednak nadzieja w King Arthur: Knight’s Tale. Przywołuje ten mroczny klimat, swobodę zarządzania drużyną, wysokie stężenie taktyki walk. Oferuje również ciekawe spojrzenie na legendy arturiańskie, gdzie znany król dla odmiany staje się antagonistą. Oryginalną historię ma urozmaicić dosyć wysoki poziom trudności rozgrywki, o czym świadczy chociażby zaprogramowany system permadeath.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie