Premiery gier w grudniu. Chcecie sobie zrobić prezent? Oto 12 propozycji

Grudzień przyniesie ze sobą sporo ciekawych gier oraz dodatków do wielkich produkcji. Co wybieracie?

Po bardzo dobrym listopadzie nadchodzi kolejny niezły miesiąc pod względem premier, choć nie ma co ukrywać, że najwięksi wydawcy wyprztykali się w ostatnich miesiącach z najbardziej medialnych hitów. Na rynku mamy Need for Speed Payback, Star Wars Battlefront II, jest Call of Duty: WWII i kilka innych gier, których marketing kosztował zapewne więcej niż zarobki niejednego mniejszego studia producenckiego.

Listopad przyniesie ze sobą jednak kilka smakołyków oraz dodatków do wielkich produkcji, zatem jeśli chcecie sobie zrobić gwiazdkowy prezent w postaci gry, będzie w czym wybierać.

Zaczynamy od czegoś, na co fani RPG czekają już naprawdę długo – SpellForce 3. Podobnie jak w poprzednikach, tak i w nadchodzącej odsłonie stworzymy swojego bohatera od zera i rozwiniemy jego umiejętności w trakcie kampanii, wykonywania zadań i odkrywania świata gry. Połączymy swoje siły z trzema dodatkowymi postaciami i stworzymy grupę bohaterów.

Mapa w SpellForce 3 jest podzielona na różne sektory. Baza graczy zawsze będzie rosnąć organicznie, a nie arbitralnie. Oznacza to, że gracz może podbić tylko te sektory, które są połączone z bazą lub innymi podbitymi sektorami. Jest to ważne, ponieważ nie istnieje globalna ekonomia, a dystrybucja surowców jest automatyczna (surowce są transportowane na wozach). Gracze mogą zdecydować, które materiały chcą zbierać, rozprowadzać i eksportować w każdym sektorze, i w związku z tym muszą uważnie planować ich budowę.

Duży nacisk położono także na elementy RPG, aby gracze czerpali jak najwięcej satysfakcji z rozgrywki. Mikrozarządzanie w SpellForce 3 nie jest tak chaotyczne i nie odbywa się w tak szybkim tempie, jak w innych grach RTS. Sprawia to, że gracze mogą cieszyć się oboma typami rozgrywki (RTS i RPG) w równym stopniu.

  • Platformy: PC
  • Data premiery w Polsce: 7 grudnia
  • Producent: Grimlore Games
  • Wydawca w Polsce: CDP

Na drugiej stronie wielka bitwa dla fanów serii Battlefield.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.