Premiery gier obecnego tygodnia. Horror i piękny remake wśród 5 nadchodzących hitów

Premiery gier obecnego tygodnia. Horror i piękny remake wśród 5 nadchodzących hitów
Premiery gier Premiery tygodnia

Nowa dostawa nowości na PC, PlayStation i Xbox. Premiery gier na czerwiec 2023 to wielki finał horroru, ciekawe indyki i remake gry sprzed 28 lat.

Poprzednie tygodnie czerwca były świetne dla graczy – Blizzard i Square Enix zniszczyły system. Wiem, że hiciory miesiąca mamy już za sobą, ale jeszcze kilka gier podrzucę Wam, aby coś się działo w tych Waszych pecetach i konsolach.

Najlepsze premiery gier czerwiec 2023 – przegląd tygodnia


Kingdom Eighties

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 26 czerwca 2023
Producent: Fury Studios
Wydawca: Raw Fury Games

Na początek coś dla fanów gier strategicznych. Nie będzie to jednak nic z pakietu standard z rycerzami i budową zamków. Otóż Kingdom Eighties to side-scrollowa gra taktyczna, która zabiera nas do czasów nowożytnych. Czas i miejsce akcji są zasadniczo podobne do Netflixowego Stranger Things – tutaj mamy alternatywną wizję lat 80′, gdzie złowroga armia potworów napada na miasteczko. Mając pod kontrolą grupę rowerzystów zbieramy surowce niezbędne do postawienia infrastruktury obronnej. Na pewno spodoba się miłośnikom pixel artowej grafiki.


SlavicPunk: Oldtimer

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 28 czerwca 2023
Producent: Red Square Games
Wydawca: Red Square Games

Chyba nikt wcześniej nie próbował połączyć klimatu cyberpunka z postkomunizmem, prawda? Nawet jeśli tak, to SlavicPunk: Oldtimer ma coś w sobie wyjątkowego. Jako izometryczna gra akcji oferuje nie tylko dynamiczną walkę i rozmowy z NPC-ami. W warstwę fabularną zaszyto sporo zagadek środowiskowych i dużą swobodę w rozwiązywaniu problemów. Nie ma jednej słusznej metody w starciach z wrogami, bowiem możemy skorzystać z broni palnej i rozsiewać ołów jak wariat bądź chować się za osłonami, łączyć oba style z hakowaniem bojowym.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie