Premiery gier czerwiec 2023. Dzięki tym 10 nowościom życie stanie się piękniejsze

premiery gier czerwiec
Premiery gier Premiery miesiąca

Za moment znane studia wprowadzą nas w nową erę gamingu. Przez te premiery gier na czerwiec 2023 zrobimy duże oczy i szeroki uśmiech.

O matko bosko częstochowsko, co tu się wyrabia?! Capcom, Blizzard, Codemaster, Square Enix dadzą nam gry w tym samym miesiącu. Wiele gatunków, różne perspektywy kamery, acz tyle samo radości zaoferują nam swoimi premierami, że aż strach by było wybrać dla siebie tylko jedną nowość. Patrzcie i się szeroko uśmiechajcie, bo jest do czego…

Najlepsze premiery gier czerwiec 2023 – TOP 10


Killer Frequency

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, SWTICH
Data premiery: 1 czerwca 2023
Producent: Team17
Wydawca: Team17

ZAMÓW – Killer Frequency na XSX/XONE

ZAMÓW – Killer Frequency na PS5

ZAMÓW – Killer Frequency na PS4

ZAMÓW – Killer Frequency na SWITCH

Takie gry jak Firewatch lub The Stanley Parable mają dość słabo zarysowaną konkurencję, co dla fanów oznacza duży niedosyt. Killer Frequency ma w bliskiej przyszłości ożywić nadzieje na poszerzenie gatunku przygodówek FPP o kolejne oryginalne dzieło. Za sterami są twórcy serii Worms, wypływają oni na wody niezbadane dla siebie, celując nie w rozwałkę a w historię. Trafimy do stacji radiowej, gdzie jako prezenter zaangażujemy się w sprawę życia i śmierci – opis sugeruje, że . Eksplorację ograniczono do jednego budynku, ale nasze czyny i prowadzone rozmowy mają odbić się na losach mieszkańców Gallows Creek.


Street Fighter 6

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX
Data premiery: 2 czerwca 2023
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom

ZAMÓW – Street Fighter 6 na XSX

ZAMÓW – Street Fighter 6 na PS5

ZAMÓW – Street Fighter 6 na PS4

Nie Mortal Kombat 1, nie Tekken 8, tylko Street Fighter 6 rozpocznie nowy sezon na bijatyki. Powiedzieć, że to inna gra od wcześniejszych odsłon, to jakby określić trwającą wojnę w Ukrainie mianem małej utarczki. Capcom bardzo mocno odszedł od stylizacji komiksowej, zmodyfikował system walki za sprawą systemu Drive Impact, a już w ogóle deweloperzy poszli na całość w kontekście ekspozycji trybu multiplayer. Zamiast klasycznej poczekalni w oknie jest wirtualny hub, gdzie możemy poruszać się postacią zaprojektowaną w edytorze. Na ten sam pomysł wpadli w ramach singla, bo do zwiedzenia jest otwarty świat i tamże szukamy dla siebie walki z przeciwnikami i rozmaitych treningów.


Diablo IV

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 6 czerwca 2023
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Blizzard Entertainment

ZAMÓW – Diablo IV na XSX/XONE

ZAMÓW – Diablo IV na PS5

ZAMÓW – Diablo IV na PS4

Społeczność graczy nie ma jeszcze 100% pewności, czy Diablo IV będzie godnym kontynuatorem serii i zachwyci czymś więcej niż mroczną oprawą. Co innego recenzenci, których opinie już krążą po branżowych portalach i napawają sporym optymizmem. Blizzard prawdopodobnie stworzył dla wszystkich fanów RPG i hack’n’slashów potwora koncentrującego się na piekielnie wciągającej walce i eksploracji świetnie zaprojektowanych lokacji. Klimat zaaplikowany w grze przypomina w ogólnym rozrachunku pierwsze części gry, jednak strona wizualna to już poziom na współczesne czasy. Na premierę piekło nas pochłonie!

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie