Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Premiery gier – 6 świetnych tytułów na najbliższe dni

Szykujcie się na naprawdę dobry tydzień pod względem premier gier.

Druga połowa miesiąca przynosi ze sobą kolejną dawkę porządnego grania. Przedstawiamy premiery gier na dni od 16 do 22 września. Zaczynamy od tytułu, który jest już dostępny w pełnej wersji na PC, a teraz uderza na Xbox One.

Hunt: Showdown

Hunt: Showdown w końcu wychodzi z wczesnego dostępu, najpierw na PC, a teraz również na Xbox One. Posiadacze PlayStation 4 muszą czekać do listopada.

Hunt: Showdown to dość paradoksalnie gra dla wielu, ale nie dla każdego. W produkcji zakocha się i fan wszelakich battle royale’i jak i ich zupełny przeciwnik. Nie jest to bowiem tytuł battle royale z krwi i kości (choć krwi i kości tu sporo), ale czerpie garściami z tego własnie gatunku. W dodatku w bardzo udany sposób go modyfikując. Przede wszystkim jest to jednak tytuł przeznaczony dla gracza cierpliwego, łaknącego adrenaliny i szybszego bicia serca. No i niekoniecznie dla gracza pojedynczego, ale o tym przeczytacie w naszej recenzji gry.

O co chodzi w Hunt Showdown? Zaczynamy od wyboru postaci, a następnie wraz z drugim śmiałkiem lądujemy na mrocznych bagnach. Nasz zespół nie jest jedynym na mapie, a pozostałe drużyny mają taki sam cel – wyśledzić ukrywającego się na lokacji potwora. Można to zrobić łopatologicznie, czyli biegając od budynku do budynku w poszukiwaniu kreatury. Lepszym sposobem jest jednak skorzystanie ze specjalnych właściwości naszego bohatera. Dark vision pozwoli nam zobaczyć to, co czego normalnie wzrok nie ogarnia. W ten sposób zauważymy poszlaki, które mają nas doprowadzić do leża bestii.

Na zabiciu potwora jednak się nie kończy. Po jego sprzątnięciu inne drużyny widzą, gdzie dokonano mordu. My musimy natomiast odesłać bestię do piekieł poprzez specjalny rytuał. To oczywiście trwa, a pozostałe teamy będą próbowały nam przeszkodzić i ostatecznie wygrać mecz. Odsyłając potwora do niebytu, będziemy mogli zgarnąć z jego ciała drogocenne przedmioty, z którymi następnie trzeba uciec z mapy. Jeśli weźmiemy tokeny, nasza pozycja będzie jednak widoczna na mapie dla wszystkich innych graczy. Teraz oni zapolują na nas!

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One
  • Data premiery na Xbox One: 19 września
  • Producent: Crytek
  • Wydawca: Crytek

Na drugiej stronie coś dla fanów Resident Evil.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się