Premiery gier – 6 świetnych tytułów na najbliższe dni

Daymare: 1998

W tym tygodniu na PC zadebiutuje ciekawie zapowiadający się tytuł, który narodził się jako Resident Evil 2 Reborn, lecz po interwencji Capcom został skasowany. Na jego barkach wyrósł Daymare: 1998, który nie łamie już żadnych praw autorskich, lecz nadal mocno nawiązuje klimatem do serii Resident Evil.

Współproducentem Daymare: 1998 zgodził się zostać sam Kazuhiro Aoyama, który był dyrektorem przy Resident Evil 3: Nemesis. Dołączył on tym samym do kolejnej ważnej persony użyczającej się przy projekcie. Mowa o Satoshi Nakai, artyście, który wcześniej projektował wrogów do Resident Evil: Code Veronica oraz Resident Evil 0, a teraz zajmie się kreaturami w Daymare: 1998.

Przypominamy, że Daymare: 1998 będzie horrorem w stylu klasycznych odsłon serii Resident Evil. Zaoferuje trzy grywalne postacie i zamiast na akcji (której oczywiście nie zabraknie), bardziej skupi się na elemencie przetrwania. Przeciwnicy mają być niezwykle mocni i potężni, a ich odstrzelenie będzie się wiązało z przyjęciem odpowiedniej taktyki. Spory nacisk położono również na eksplorację otoczenia, dzięki czemu znajdziemy przydatne informacje, amunicję czy przedmioty służące do rozwiązywania zagadek logicznych w grze.

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One
  • Data premiery na PC: 17 września (na konsolach w 2020 roku)
  • Producent: Invader Studios
  • Wydawca: Destructive Creations

Na trzeciej stronie gra, która może wypełnić pustkę po serii Tony Hawk’s Pro Skater.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.