Premiery gier – 6 najciekawszych propozycji na ten tydzień

Rozpoczynający się tydzień to spotkanie z kultowymi komandosami w HD, kolekcja Batmana w wersji pudełkowej czy spotkanie z The Walking Dead, tyle że w VR. Co jeszcze? 

Tradycyjnie w poniedziałek zapraszamy na przegląd, w którym prezentujemy premiery gier na najbliższe siedem dni. Nasze zestawienie rozpoczynamy od tytułu, który powinien zainteresować pecetowców wyposażonych w gogle wirtualnej rzeczywistości.

The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead Saints & Sinners może być bardzo ciekawą propozycją dla fanów zombiaczego uniwersum, którzy dysponują goglami wirtualnej rzeczywistości. Gra będzie wspierać urządzenia  HTC Vive, Oculus Rift oraz Valve Index. Data premiery tytułu została ustalona na 23 stycznia 2020 roku.

Saints & Sinners przeniesie nas do Nowego Orleanu i prezentuje się naprawdę nieźle jak na tytuły VR. Mamy tutaj nieskrępowaną swobodę ruchów i widać, że same starcia z wrogami zapewnią nam wiele emocji. Możemy dźgać nożem trzymanym w jednej ręce, a drugą posiłkować się bronią palną. Gdy skończy się amunicja, szybko zaglądamy do naszego plecaka (ekwipunek), z którego dobieramy siekierę. Fajnie wygląda też scena z gameplay’u, kiedy bohater walczy obok pojemnika na śmieci, gdzie leży butelka – łapiemy za szyjkę, robimy tulipana i wbijamy w głowę zombiaka.

The Walking Dead Saints & Sinners ma zapewnić nam kampanię fabularną na około 15 godzin, podczas której będziemy wchodzić w interakcję i innymi postaciami, wytwarzać różne przedmioty i zarządzać ekwipunkiem.

W grze nie zabraknie trudnych wyborów, które wpłyną na przebieg walki, los miasta i innych ocalałych. Nowy Orlean znajduje się w stanie wojny, a żywi nie tylko odpierają umarłych, ale także walczą ze sobą nawzajem.

  • Platformy: PC
  • Data premiery: 23 stycznia
  • Producent: Skydance Interactive
  • Wydawca: Skydance Interactive

Na drugiej stronie “zapudłowany” Batman.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.