Premiery gier: 18-24 stycznia

0 komentarzy

Ten tydzień zapamiętamy na długo dzięki jednej grze. To największa premiera stycznia, która może zostanie okrzyknięta najlepszym akcyjniakiem 2021.

Noworoczne ogórki popijemy bardzo mocnym i dość popularnym trunkiem w branży gier. W styczniu tuż za rogiem jest premiera gry o wysokiej zawartości akcji, którą będziemy delektować się w wielu wirtualnych miejscach na świecie.

A gdy na drugi dzień, po wielu zabójstwach, poczujemy moralnego kaca, to niemal natychmiast możemy odreagować w nieskomplikowanej platformówce, krwawym beat’em up lub zagłębić się w narracyjnej przygodówce.

Hitman 3 (20 stycznia)

Platformy: Pc, PS5, XSX, PS4, XONE, Switch

  • Czy będzie to ostatni raz, gdy zobaczymy Agenta 47 na platformach gamingowych? Całkiem możliwe, bo IO Interactive ma w planach nową markę z Bondem. Mamy więc nadzieję na godne zwieńczenie serii i fabularne zamknięcie historii popularnego najemnika. Prawdopodobnie ostatnie misje wypełniły w Dubaju, Berlinie czy w Karpatach, mogąc w sandboxowym stylu zarobić na zasłużoną emeryturę.

Combat Mission: Black Sea (21 stycznia)

Platforma: PC – Steam

  • Konflikt Ukrainy z Rosją jest chyba wszystkim dobrze znany. Twórcy serii Combat Mission postanowili wykorzystać ten motyw, a nawet pójść o krok dalej i pokazać co by było, gdyby władze Kijowa po cichaczu dołączyły by do UE. Z punktu widzenia deweloperów, Putin by się wnerwił i wypowiedział otwartą wojnę. W grze możemy wziąć udział w działaniach zbrojnych wydając rozkazy wojskom w ramach turowego systemu rozgrywki. Do dyspozycji otrzymamy szeroki wachlarz pojazdów i piechoty oraz inne elektroniczne zabawki.

Shing! (21 stycznia)

Platforma: XONE, Switch

  • W zestawieniu tygodnia znalazł się również polski akcent w postaci side-scrollowej bijatyki. Shing! oferuje klasyczną rozwałkę, w której kreskówkowy klimat ugrzecznia brutalną walkę i lejącą się dookoła krew. W podróż do świata demonów i wojowników ninja możemy udać się samodzielnie lub w towarzystwie 3 innych osób, łącząc siły w trybie lokalnym lub online.

Bladed Fury (22 stycznia)

Platforma: PS4, XONE

  • Dla graczy złaknionych akcji i orientalnych klimatów przygotowano dwuwymiarową platformówkę Bladed Fury. Zwiedzimy tu starożytne Chiny w niezbyt przyjemnych okolicznościach dla głównej bohaterki. Po zamachu stanu zostaniemy wygnani z królestwa, choć będziemy starać się wrócić na swój stołek księżniczki. Droga ta wiedzie jednak przez mnóstwo niebezpieczeństw, pułapek i przeciwników, które pokonamy z pomocą broni białej i specjalnych umiejętności.

Utawarerumono: Prelude to the Fallen (22 stycznia)

Platforma: PC

  • Już za chwilę Utawarerumono Remake także będzie dostępny na platformie PC. Czy jest się z czego cieszyć? Miłośnicy ciekawych miksów gatunkowych powinni, bo połączenie przygodówki visual novel z taktycznym RPG nie jest zbyt często spotykane. Odświeżona wersja gry z 2002 ma zawierać ścieżkę dźwiękową dostosowaną do współczesnych standardów oraz lepszą oprawę graficzną, która nie będzie kłuć aż tak bardzo w oczy.

Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się