Premiera The Legend of Zelda przesunięta. To nie koniec złych wiadomości

Twórcy przepraszają za zaistniałą sytuację.

Niestety nie mamy dobrych wieści dla posiadaczy Wii U. Producent tytułu The Legend of Zelda (nazwa robocza) poinformował, że gra zaliczy obsuwę.


Dotychczas Nintendo zakładało, że w nowe przygody Linka zagramy jeszcze w tym roku. Twórcy tłumaczą jednak, że wraz z postępami w pracach nad grą pojawiają się nowe pomysły, których nie zdążą wdrożyć do produkcji w tak krótkim czasie. – Mamy potencjał na stworzenie czegoś, co przekracza moje własne oczekiwania – zaznacza producent Eiji Aonuma.

Dlatego zdecydowano, że najważniejsze jest teraz dopracowanie gry do tego stopnia, by wszystkim opadły kopary po jej odpaleniu. Tym samym Eiji Aonuma poinformował (wideo poniżej), że wydanie gry w 2015 roku nie jest już głównym priorytetem.

Choć nie powiedziano wprost, że premiera The Legend of Zelda na Wii U została przesunięta na przyszły rok, po takiej delikatnej sugestii naprawdę nie ma się co spodziewać, że w tytuł zagramy do najbliższego Sylwestra.

To jednak nie ostatnia zła wiadomość związana z Zeldą. Na amerykańskim profilu Nintendo w serwisie Twitter czytamy (PrtSc na końcu newsa), że na tegorocznych targach E3 zabraknie The Legend of Zelda na Wii U. No cóż, a liczyliśmy na jakiś porządny gameplay. Trzeba uzbroić się w cierpliwość…

Zelda nieobecna na E3 2015
Legend-of-Zelda-Wii-U-E3

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet