Zła wiadomość dla fanów podniebnych wojaży

Premiera Ace Combat 7 odlatuje.

Najnowsza odsłona zręcznościowej serii Ace Combat miała pojawić się na rynku w tym roku, lecz sprawa się skomplikowała i jak informują twórcy tytułu, Ace Combat 7: Skies Unknown zobaczymy dopiero w roku 2018.

Konkretnych powodów przesunięcia premiery nie ujawniono, wspominając jedynie, że jest to konieczne, by uzyskać najwyższą jakość produktu. Prawdopodobnie chodzi o optymalizację.

Przypominamy, że nowy Ace Combat powstaje na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Oto kilka szczegółów, które poznaliśmy już przy prezentacji pierwszego zwiastuna gry (poniżej):

  • Chmury będą rzeczywistymi obiektami, przez które będzie można przelecieć, a nie elementami krajobrazu;
  • Gra osadzona będzie w tym samym świecie, co poprzedniczki, lecz jej akcja rozgrywać się będzie 10 lat później;
  • Najbardziej oddalony od powierzchni Ziemi obiekt znajduje się na wysokości 100 tysięcy kilometrów i jest nim szczyt widocznej na trailerze windy;
  • Winda ta ma być swojego rodzaju symbolem Ace Combat 7. Powstaje ona również w prawdziwym świecie;
  • Specjalne manewry wykonywane w locie będą wymagać odpowiednich umiejętności, a nie tylko wciśnięcia odpowiedniego przycisku na padzie;
  • Powodem, dla którego deweloperzy wspierają PlayStation VR jest chęć stworzenia gry z pełni intuicyjnym sterowaniem, które zgrywa się z ideą latania w przestworzach. Jak przyznają twórcy, nie będzie to dla nich łatwym zadaniem.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.