Prawdziwi piłkarze kontra FIFA 18 i PES 2018. Zaskakujące porównanie

Waszym zdaniem w której grze wyglądają realniej?

W tym miesiącu na rynku lądują dwie oczekiwane gry piłkarskie. Już dzisiaj możemy sięgnąć po PES 2018, a pod koniec miesiąca na boisko wybiegnie FIFA 18. Póki co, każdy może ograć demo FIFA 18 i jeśli jesteście zainteresowani, linki do pobrania oraz szczegóły podawaliśmy w tej wiadomości.

W sieci wylądowało tymczasem ciekawe porównanie grafiki, zestawiające rzeczywistą drużynę Boca Juniors z odpowiednikami z FIFA 18 oraz PES 2018. Odpowiada za nie YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1, a wszystkie fragmenty z gier zostały zarejestrowane na konsoli PlayStation 4 Pro.

12 premier gier na obecny tydzień. Piłka nożna, 2x wyścigi, oczekiwane RPG, powrót wielkiej marki…

Widać, że deweloperzy pozwolili sobie w przypadku konfrontowanego zespołu na sporą interpretację i w efekcie mamy zupełnie inne twarze na wirtualnym boisku w obu grach, które nieraz będzie również ciężko skojarzyć z prawdziwymi odpowiednikami.

Oczywiście nie oznacza to, że największe sławy w nowych grach będą nie do poznania. Jak jednak widzicie, nie każdy będzie przypominał swój realny odpowiednik, a oprócz tego pojawią się spore rozbieżności między przedstawieniem tej samej postaci w obu grach.

Waszym zdaniem gdzie wyszło lepiej – FIFA 18 czy PES 2018?

Pod tym względem PES 2018 wygrywa z FIFA 18

Dlatego funkcje zawarte w aplikacji NVIDIA GeForce Experience, takie jak Ansel czy ShadowPlay Highlights, są wręcz stworzone dla gier sportowych. Dzięki mającej swoją premierę w tym tygodniu grze Pro Evolution Soccer 2018 fani piłki nożnej mogą wykonać coś więcej niż tylko zwykły zrzut ekranu. Mogą zatrzymać rozgrywkę w dowolnym momencie, umieścić wirtualny aparat w samym środku akcji, wykonać zdjęcie z dowolnego kąta, dodać filtry i natychmiast udostępnić swoje dzieło w serwisach społecznościowych.

Pro Evolution Soccer 2018 (PES 2018) została ogłoszona najlepszą grą sportową targów Gamescom 2017. Siedemnasta odsłona tego cyklu wprowadza usprawnienia w dryblingu, kontroli piłki oraz szybkości przeprowadzanej gry, zapewniając bardziej realistyczne wrażenia z rozgrywki. Poprawiono również mechanikę spotkań 3 na 3 lub 2 na 2 graczy w trybie online.

PES 2018 jest pierwszą grą sportową obsługiwaną przez Ansel, innowacyjną metodę wykonywania zrzutów ekranu w grach. Ansel działa jak aparat fotograficzny, który potrafi uchwycić najciekawsze momenty rozgrywki. Gracze mogą ustawić wirtualny aparat pod dowolnym kątem, zastosować filtry, wykonać zdjęcia w superrodzielczości, a nawet przechwytywać obrazy o 360-stopniowym polu widzenia do obejrzenia na telefonie komórkowym, komputerze lub za pośrednictwem zestawu VR.

Wsparcie techniki Ansel w grach nabiera tempa

Technika Ansel jest obsługiwana lub obsługę zapowiedziano w przypadku następujących tytułów: Agents of MayhemARK: Survival EvolvedAven ColonyBulletstorm: Full Clip EditionConan ExilesDark and LightDishonored 2For HonorFormula FusionKonaHellblade: Senua’s SacrificeMass Effect: AndromedaMirror’s Edge CatalystObductionParagonPro Evolution Soccer 2018Raiders of the Broken PlanetSnake PassTransformers OnlineTekken 7Tom Clancy’s Ghost Recon: WildlandsWar ThunderWatch Dogs 2Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz The Witness. Funkcja ta jest zaimplementowana w silnikach Unity Engine oraz Unreal Engine, a wkrótce będzie dodana do Amazon Lumberyard.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.