Praca w branży gier. Oto kogo szukają największe studia w Polsce

Polskie gry wideo
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Praca w branży gier to marzenie wielu osób. Prezentujemy Wam zestawienie wybranych ofert pracy w największych polskich studiach tworzących gry.

Game dev w Polsce wciąż kwitnie i studia nieustannie poszukują deweloperów. Wśród ofert pracy można znaleźć wiele propozycji dla doświadczonych artystów, którzy parają się grafiką 3D, animacjami, grafikami koncepcyjnymi, oświetleniem i tworzeniem materiałów na potrzeby marketingu.

Nie brakuje też ofert dla designerów. Potrzeba wielu osób projektujących systemy i mechaniki rozgrywki, poziomy oraz LiveOps, czyli rozwój tytułu. Oczywiście spora część ofert pracy w branży gier przeznaczona jest też dla programistów i ekspertów od silnika Unity oraz Unreal Engine 4 lub 5.

Warto mieć na uwadze, że największe studia rzadko kiedy poszukują osób, które nie miały wcześniej styczności z game devem. Zespoły CD Projekt RED, Techlandu, Flying Wild Hog i innych gigantów obecnie potrzebują przede wszystkim osób z doświadczeniem w branży.

Poniżej znajdziecie wybrane (a więc nie wszystkie) oferty pracy w sześciu polskich studiach zajmujących się produkcją gier na konsole i PC.

CD Projekt RED

Techland

11 bit studios

Bloober Team

People Can Fly

Flying Wild Hog

Powyższe oferty pracy są aktualne w chwili publikacji artykułu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie