Fani chcieli Portala 3, a będzie Portal RTX. Remaster za darmo dla niektórych graczy

Portal RTX zapowiedziane. Trafi za darmo do niektórych graczy
Newsy PC

Nadchodzi Portal RTX – remaster kultowej gry logicznej od Valve. Nowa wersja klasyka zostanie udostępniona posiadaczom oryginalnej gry zupełnie za darmo.

Wersja RTX to nie tylko piękne odbicia i lepsze cienie. Związane z firmą NVIDIA studio Lightspeed zadbało też o nowe tekstury oraz odświeżone modele zgodne z oryginalną wizją twórców. Dodatkowo działanie gry zostanie wsparte przez technologie DLSS 3 i Reflex.

Co ciekawe, remaster powstał dzięki narzędziu NVIDIA RTX Remix, które ma pozwalać na dodanie ray tracingu do gry przy pomocy kilku kliknięć. Producent uważa, że technologia pozwoli moderom na przygotowanie ambitnych odświeżeń tytułów, które wcześniej nie współpracowały z fanowskimi modami.

Ta aktualizacja RTX opiera się na naszej pracy nad Quake II i Minecraftem, ale jest wyjątkowa, ponieważ narzędzie użyte do stworzenia Portala z RTX zostanie udostępnione za darmo, co pozwoli wam poddać obróbce RTX inne klasyczne gry.

– wyjaśnia NVIDIA

Portal RTX zadebiutuje już w listopadzie tego roku. Nie wiadomo, czy odświeżenie będzie można kupić osobno, czy jedynym sposobem na jego pozyskanie będzie nabycie oryginalnego Portala.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie