Polski rynek konsol i gier w pudełkach wart 650 mln złotych!

Najnowszy raport firmy GfK pokazuje, że kupujemy coraz więcej. Zobaczcie szczegóły.

Wartość polskiego rynku konsol i gier pudełkowych, w okresie od stycznia do września tego roku, osiągnęła 650 mln zł i była wyższa o 8,5 proc. w stosunku do poprzedniego analogicznego okresu – donosi GfK.


Badanie, które powstało na podstawie danych z blisko 6 tys. sklepów, objęło nie tylko konsole stacjonarne, lecz również przenośne. Jeśli chodzi o gry, to pod uwagę brano zarówno konsolowe, jak i pecetowe tytuły sprzedawane w pudełkach.

GfK podkreśla, że najwyższy wzrost w ujęciu wartościowym odnotował segment gier komputerowych, gdzie wartość sprzedaży w analizowanym okresie wzrosła o 17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

Jeśli chodzi o konsole, to największym wzięciem cieszyły się PlayStation 4, Xbox One oraz Wii U. Tutaj zanotowano dwukrotny wzrost sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku. W przypadku gier nadal jednak kupujemy najwięcej tych na konsole poprzedniej generacji, choć te na obecną odnotowały ponad czterokrotny wzrost sprzedaży.

O 8 proc. zwiększył się też udział gier z oznaczeniem 18+. To teraz około 35 proc. wszystkich tytułów, jakie kupujemy w pudełkach. Największą popularnością w analizowanym okresie cieszyły się gry akcji i przygodowe (35 proc.), gry sportowe (18 proc.) oraz action RPG (9 proc.).

Rynek gamingowy w Polsce
Rynek gamingowy w Polsce
Rynek gamingowy w Polsce
Rynek gamingowy w Polsce

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

12 Shares
Share12
+1
Tweet