Wartość światowego rynku gier. Polska na 23 miejscu

0 komentarzy

Spodziewaliście się, że będziemy na tej pozycji?

Firma badawcza Newzoo opublikowała Global Games Market Report, czyli zestawienie dotyczące światowego rynku gier w 2014. Można w nim sprawdzić ile wart jest cały rynek, a także poszczególne regiony oraz państwa. Okazuje się, że Polska zajmuje 23 miejsce na świecie i drugie w Europie Wschodniej. W tym drugim przypadku ustępując jedynie Rosji. Polski rynek został oszacowany na prawie 280 milionów dolarów. Cała branża z kolei na ponad 81 miliardów dolarów, co daje wzrost o około 8 procent w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem.

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazły się Stany Zjednoczone. Drugie miejsce przypadło Chinom, a trzecie Japonii. Pomiędzy trzecim a czwartym miejscem widać ogromną przepaść. Otóż japoński rynek gier jest wart ponad 12 miliardów dolarów, a zajmujący czwarte niemiecki 3 miliardy. Cieszyć może fakt, że Polska osiągnęła lepszy wynik od chociażby Irlandii, Norwegii, czy Portugalii, mocno zbliżając się do Belgii, Austrii oraz Szwajcarii. Pełne zestawienie można znaleźć na tej stronie.

My z kolei poniżej przedstawiamy podział na regiony.

newzoo

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się