Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polacy prezentują ER Pandemic Simulator. Rozpraw się z zarazą

Movie Games przedstawia swój kolejny projekt. Producent bierze się za tematykę pandemii zapowiadając ER Pandemic Simulator. Przy okazji firma zapowiada, że wesprze walkę z koronawirusem.

Deweloperzy podejmują gorącą w ostatnich miesiącach tematykę wirusów i jak tłumaczą, w ramach rozgrywki gracz wcieli się w lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który będzie musiał pomagać pacjentom, diagnozować ich dolegliwości oraz ratować ich życie w obliczu światowej pandemii.

Warto zaznaczyć, że 10 proc. z zysków ze sprzedaży gry będzie przekazane na rzecz walki z koronawirusem.

– Praca lekarza w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań, takich jak pandemia koronawirusa, jest naprawdę bardzo wymagająca. Kiedy większość osób spędza jeszcze  czas na domowej kwarantannie, setki tysięcy lekarzy oraz pielęgniarek ryzykuje życie aby dbać o zdrowie zakażonych. Chcemy, aby odbiorca  naszej gry zobaczył, jak ciężki jest to zawód oraz jak dużo nasze społeczeństwo zawdzięcza tym osobom. Jako Movie Games chcemy oddać hołd ich pracy nie tylko poprzez stworzenie gry, ale również poprzez realne wsparcie walki z koronawirusem. Część zysku ze sprzedaży ER Pandemic Simulator zostanie przeznaczona właśnie na ten cel  – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

W ramach rozgrywki gracz otrzyma podstawową encyklopedię zdrowia, gdzie będzie mógł poznać symptomy różnych chorób. Na podstawie krótkiego badania, wywiadu lekarskiego i odpowiedzi pacjentów będzie je następnie diagnozował. Gracz będzie musiał mieć również na uwadze fakt, że ludzie w obliczu stresu nie są do końca szczerzy. Przy braku rezultatu tradycyjnej diagnostyki, lekarz otrzyma do dyspozycji w pełni wyposażone laboratorium oraz urządzenia USG, EKG, RTG, CT, MRI i wiele innych.

– Bardzo istotne podczas gry będzie to, by wychwycić wszystkich pacjentów zakażonych nowym wirusem i móc jak najszybciej ich odizolować. Warto będzie również dbać o zasoby lekarstw oraz środki ochrony osobistej. Funkcjonalności będzie naprawdę mnóstwo, łącznie z encyklopedią zdrowia, laboratorium, dwunastoma urządzeniami diagnostycznymi oraz opcją zarządzania 3-piętrowym szpitalem. Będzie to prawdziwa szkoła przetrwania dla graczy w czasach pandemii  – dodaje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Jest to kolejny nowy tytuł ujawniony przez Movie Games w ostatnim czasie. 20 marca Spółka zapowiedziała grę American Motorcycle Simulator, która pozwoli wcielić się w motocyklistę przemierzającego legendarną „Drogę 66”, na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności oraz rozmaitych przygód. Gra ukaże się w 2021 roku.

ER Pandemic Simulator – wymagania sprzętowe

MINIMALNE:

 • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i3 3.0 GHz
 • Pamięć: 4 MB RAM
 • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 660 2GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 MB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:

 • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i5 3.4 GHz
 • Pamięć: 8 MB RAM
 • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 970 4GB
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 20 MB dostępnej przestrzeni

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się