Nintendo bardzo nie spodobała się brutalna wersja „polowania na Pokemony”

Pokemon - fanowska gra o strzelaniu do Pokemonów
PC Switch

Od około ponad miesiąca pewien entuzjasta tworzenia gier pracuje nad FPS-em w świecie marki Pokemon. Agresywne stworki przyjmujące pociski od gracza najwidoczniej nie spodobały się Nintendo, choć jest to jedynie fanowski projekt.

Za wymieniony projekt odpowiedzialny jest redditor kryjący się pod nickiem Dragon_GameDev, a krótkie nagranie z jego dzieła możecie znaleźć poniżej. Obecnie w zasadzie to właśnie Reddit jest ostoją jakichkolwiek wideo z jego projektu, bowiem najwidoczniej wszędzie indziej Nintendo pościągało pozostałe filmiki. Na YouTube nie ma już nawet śladu po devlogu, który był prowadzony wraz z postępami prac.

Można powiedzieć, że sam autor przewidział tę sytuację, bowiem 5 dni temu napisał poniższą wiadomość w sieci:

Nintendo najprawdopodobniej wyśle hitmana do mojego domu za zrobienie tego…

– żartuje Dragon_GameDev w komentarzu na Reddicie

Cóż, mam nadzieję, że żaden agent 007 czy inny Ezio do niego nie zawitał, ale rzeczywiście ciężko odnaleźć jakiekolwiek materiały (poza właśnie Redditem) z tego FPS-a z Pokemonami. Twitter, wymieniony YouTube i pozostałe social media zostały „oczyszczone”.

Jedynym w miarę racjonalnym powodem ściągania przez Nintendo wymienionych materiałów może być rychła premiera Pokemon Legends: Arceus. Prawdopodobnie ktoś w Big N pomyślał, że internauci niechcący pomylą ten fanowski projekt z najnowszą produkcją Game Freaka. Wydaje mi się to jednak nieco naciąganą teorią, ale byłbym w stanie w nią uwierzyć.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie