Pokemon Legends: Arceus zajmuje zaskakująco mało miejsca na Nintendo Switch

Pokemon Legends Arceus - Walka z Electivire
Switch

Już za rogiem premiera Pokemon Legends: Arceus – produkcji, która zapowiada się na lekkie odmienienie formuły znanej z głównej serii o łapaniu uroczych stworków. Znamy już odpowiedź na pytanie dotyczące rozmiaru gry.

Na japońskiej stronie Nintendo eShop pojawiła się już informacja dotycząca ilości potrzebnego miejsca na Waszym Nintendo Switch lub karcie pamięci, by pomieścić Pokemon Legends: Arceus. Jak się okazuje, wystarczy zaledwie 6 GB. Śmiało można było spodziewać się o wiele więcej, szczególnie, że produkcja zapowiada się na grę z otwartym światem.

Przykładowo The Legend of Zelda: Breath of the Wild, inny open world na Pstryczka, zajmuje ponad 2 razy więcej – aż 14,4 GB. Być może tak mały rozmiar Legendy Arceusa wynika z wielu modeli, które niejeden raz powtarzają się w regionie Hisui. Ten na późniejszym etapie lore Pokemonów zmieni się w Sinnoh – region debiutujący przy okazji czwartej generacji Pokemonów.

Mimo powrotu do czwartej geny (najnowsza generacja nosi miano ósmej), czeka Was masa nowych regionalnych form stworków. Według przecieków dość spora ich liczba pojawi się na premierę (28 stycznia) w omawianym tytule. Nie chcę jednak nikomu niepotrzebnie spoilerować zawartości, dlatego przypomnę jedynie kilka, które były niedawno prezentowane na trailerze. Link do wymienionego tekstu znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie